Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

News

Tarnowskie Piątki Chemiczne

Dnia 12 kwietnia odbył się wyjazd młodzieży naszego liceum do Akademii Tarnowskiej na kolejny wykład z cyklu „Tarnowskie Piątki Chemiczne”. Uczniowie klas 1b i 3b o profilu biologiczno – chemicznym wysłuchali prelekcji pt. „Poznajcie nitryle” i poznali odpowiedź na pytanie – Czy cyjanowodór i jego związki mogą być pożyteczne? Wykład zakończył się konkursem, w którym nasze uczennice zdobyły nagrody.

(więcej…)

„Dzień Wagarowicza” na Uniwersytecie Rolniczym

„Dzień Wagarowicza” na Uniwersytecie Rolniczym Młodzież z klasy 1b oraz kilka osób z kl. 1a i 2a dnia 21.03. uczestniczyła wraz z nauczycielkami biologii – p. T. Podraza i p. M. Wójcik w Dniu Otwartym na URK w Krakowie. Rektor uczelni dr hab. inż. Sylwester Tabor rozpoczął spotkanie swoim wystąpieniem w Auli Centrum Kongresowego w budynku Wydziału Leśnego. Później prorektor do spraw kształcenia Andrzej Bogdał przedstawił bogatą ofertę edukacyjną uniwersytetu pod tytułem: „Ucz się, Rozwijaj się, Kreuj Przyszłość”, a następnie pokazano film promocyjny UR oraz głos zabrała Natalia Baran – przewodnicząca Rady Uczelnianej Studentów.

(więcej…)

KONKURS RECYTATORSKI

20 marca 2024r. w tuchowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantka naszego liceum Julia Broniek z klasy III a wystąpiła w turnieju recytatorskim i uzyskała nominację do eliminacji rejonowych. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

(więcej…)

Tarnowskie Piątki Chemiczne

W dniu 22 marca klasa 2d o profilu biologiczno – chemicznym pod opieką pani Agnieszki Szklanny wzięła udział w cyklu wykładów Tarnowskie Piątki Chemiczne. Młodzież miała przyjemność wysłuchać wykładu dr inż. Piotra Niemca pt.: „Co nas nie zabije to nas wzmocni – wiem co jem.” Po wykładzie odbył się konkurs wiedzy i 5 najlepszych osób zostało nagrodzonych. Naszym trzem uczennicom udało się zdobyć nagrody.

(więcej…)

Zbiórka żywności „Wielkanoc z PCK” w szkole

Szkolne Koło PCK działające w naszym liceum włączyło się do akcji „Wielkanoc z PCK”. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy do puszki oraz zbiórkę żywności trwałej przeznaczonej na przygotowanie paczek świątecznych dla osób w trudnej sytuacji materialnej, będących pod opieką PCK. Zebrane dary zawieźliśmy do siedziby Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie.

(więcej…)

PÓŁFINAL WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ

Nasze drużyny piłkarzy i piłkarek ręcznych po wygraniu powiatowej licealiady awansowały do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Te odbyły się 19 marca w Brzesku. Do zawodów stawiły się po 3 drużyny męskie i damskie. Pierwsi do boju stanęli nasi chłopcy, którzy za przeciwników mieli uczniów z Brzeska. Pierwsza połowa pokazała, że możemy powalczyć o końcowe zwycięstwo w tym pojedynku.

(więcej…)
Skip to content