MG

MG

wtorek, 08 styczeń 2019 12:51

II Orszak Trzech Króli

II TUCHOWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

Z UDZIAŁEM UCZNIÓW TUCHOWSKIEGO LICEUM

6 stycznia  ulicami Tuchowa przeszedł II Orszak Trzech Króli. Nie zabrakło w nim uczniów naszego Liceum, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty. Tym razem wcielili się w postacie z dworu Heroda. Scena została usytuowana przed bramą Ratusza. Trzej Królowie spotkali na swojej drodze nienawistnego Heroda, który próbował zatrzymać wszystkich w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu. Królowały tam bowiem bogactwo i próżność, zaślepiające oczy tam żyjących. W tym roku Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło hasło „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązujące do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Mirosława Tomasik, mgr Anna Szymańska, mgr Monika Mikos.

Przedstawiamy listę osób najważniejszych czyli odtwórców wszystkich ról w spektaklu. Bardzo im dziękujemy za solidną pracę, cierpliwość oraz godną podziwu wytrwałość na mrozie i w śniegu!!! Gratulujemy – wspaniale reprezentowaliście nasze Liceum.

Herod - Adrian Chajec

Herodiada - Natalia Baran

Dworzanin - Damian Kupiec

Doradca Heroda - Jakub Jabłoński

Diablica -  Natalia Słowik

Strażnik - Kacper Sajdak

Tancerki - Julia Odroniec, Monika Sikorska, Izabela Lipka

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Orszaku Trzech Króli.

 

 

 

sobota, 05 styczeń 2019 00:00

Zakończenie I semestru i wywiadówka

Trochę zamilkliśmy ostatnio - w końcu kiedyś należało zająć się bardziej ocenami i zakończyć I semestr! W poniedziałek 7 stycznia konferencja klasyfikacyjna a w najbliższą środę 9 stycznia o godzinie 16.00 wywiadówka.  
Na jej początku ucznowie zaprezentują scenki z "Tanga" Sławomira Mrożka, które przygotowywali na Dni Kultury. Następnie odbędzie się spotkanie podsumowujące w auli szkolnej oraz spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. 
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!
sobota, 22 grudzień 2018 22:47

Boże Narodzenie

W ten świąteczny czas niech prosto z serc naszych niesie się kolęda miłości, pokoju i dobra... 

Życzymy Państwu zdrowych, radosnych, pełnych bliskości, ciepła, wzajemnego zrozumienia Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019.

Administracja strony lo-tuchow.pl i Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie

sobota, 22 grudzień 2018 22:38

Dni Kultury 2018

Od 19 do 21 grudnia w naszym liceum odbywały się tradycyjne Dni Kultury. Rywalizacja międzyklasowa w tym roku znowu przebiegała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą minimalne różnice w punktacji poszczególnych zawodów. Było szczęście wygranej, był i smutek przegranej nawet jeśli wszystkie przegrane były bardzo honorowe no bo cóż... nie mogą być same pierwsze miejsca! Wygrała klasa IIa. Jej i wszystkim innym serdecznie gratulujemy. To były piękne przedświąteczne dni !

W związku z awarią naszej galerii, tymczasowo zapraszamy do oglądania zdjęć i filmików z Dni kultury na naszej stronie na Facebooku.

12 grudnia w Wojniczu  odbyły się finały powiatowe w piłce koszykowej dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze, odnosząc bezapelacyjnie zwycięstwo w zawodach. Drugie miejsce zajęły reprezentantki gospodarzy, a trzecie - CKZIU w Tuchowie.

Drużyna wystąpiła w składzie:
- Wąs Anna
- Karwat Karolina
- Sosnowska Wiktoria 
- Hudyka Gabriela 
- Schabowska Kinga
- Knapik Anna
- Kloch Alicja
- Giemza Malgorzata
- Jamróz Oliwia
- Poręba Weronika

Opiekun drużyny: mgr Dorota Kajmowicz

Gratulacje !

czwartek, 06 grudzień 2018 20:57

Mikołajki

Po rok trwającym oczekiwaniu, dzisiaj znowu odwiedził nas w liceum święty Mikołaj. To był ten prawdziwy, gdyż z powodzeniem przeszedł próbę szarpania za brodę w sali numer 4!  Towarzyszyły mu jak co roku pięknie śpiewające i grające na różnych instrumentach aniołki a nawet jeden diabełek, który był dzisiaj wyjątkowo grzeczny, bo rozdawał cukierki! W atmosferze radości, przy skocznych akordeonowych dźwiękach, Mikołaj odwiedził wszystkie sale lekcyjne, obdarowując każdego drobnym upominkiem. Opuszczając szkolne mury, zapewnił, że wróci do nas za rok! Święty Mikołaju dziękujemy!

Ekipę Mikołaja stanowili: Daniel Łątka, Marta Piszczek, Veronica Becheanu, Albert Majcher, Jakub Jabłoński, Marek Jacher. Święty Mikołaj przybył na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego a w spacerze po szkole towarzyszyła mu także pani pedagog Anna Szymańska!

 

środa, 05 grudzień 2018 19:49

Program Dni Kultury 2018

Już wkróce rozpoczna się tegoroczne Dni Kultury. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ich planem.

http://lo-tuchow.pl/index.php/dni-kultury/112-dni-kultury-2018

środa, 28 listopad 2018 00:00

50-lecie matury rocznika 1968

11 maja bieżącego roku w Liceum odbyło się spotkanie po pięćdziesięciu latach od zdania matury przez absolwentów z rocznika 1968. Dopiero niedawno otrzymaliśmy kilka zdjęć, które z radością prezentujemy w Galerii W roli wychowawcy wystąpił gościnnie p. dyrektor  Zbigniew Budzik.

czwartek, 29 listopad 2018 13:02

Ogólnopolski sukces Kuby

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Jakub Pypeć – uczeń naszej szkoły zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Konkurs zorganizowany przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Konsulat Słowacji w Krakowie odbył się w dniu 28. 11. 2018 r. Celem rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych było sprawdzenie wiedzy na temat geografii, atrakcji turystycznych i kultury naszych południowych sąsiadów. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu wiedzy oraz rozpoznawania obiektów turystycznych i przyrodniczych przedstawionych na zdjęciach. Laureaci trzech najwyższych lokat otrzymali indeksy na wybrane studia w Instytucie Geografii UP oraz bilety wstępu do parku wodnego AquaCity w Popradzie. 

Gratulujemy sukcesu Jakubowi oraz p. mgr Annie Suchan, która sprawowała opiekę merytoryczną w trakcie jego przygotowań.

 

wtorek, 27 listopad 2018 19:08

Zmiana terminu wywiadówki

Informujemy, że planowane na jutro spotkanie z rodzicami zostało przeniesione o tydzień i odbędzie się w środę 5 grudnia o godzinie 16.30.

Strona 1 z 52