MG

MG

sobota, 20 kwiecień 2019 21:50

Wesołych Świąt!

Wszystkim Czytelnikom naszej strony składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego oraz mokrego dyngusa

niedziela, 07 kwiecień 2019 19:34

Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

Lubimy pomagać!
Dzisiaj uczniowie Kopernika jako wolontariusze akcji "Pola Nadziei" zbierali datki na Tarnowskie Hospicjum Domowe im. bł. Fryderyka Ozanama. "Pola Nadziei" to akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję dziękujemy!

Zobacz zdjęcia z przeprowadzonej akcji.

 

niedziela, 07 kwiecień 2019 19:43

Możliwość podjęcia akcji strajkowej

Informujemy, że istnieje możliwość podjęcia akcji strajkowej w Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie począwszy od dnia 8. kwietnia 2019.

niedziela, 07 kwiecień 2019 14:45

Sukces w konkursie wiedzy o Czechach

3 kwietnia br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Naszą szkołę reprezentowały w nim trzy uczennice: Alicja Cich z kl.3b, Oktawia Twardziak z kl.2a oraz Aleksandra Zbylut z kl.2a. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat walorów środowiska przyrodniczego, historii, współczesnych dokonań oraz walorów turystycznych Republiki Czeskiej a także zachęcenie do rozwijania zainteresowań i pozytywnej rywalizacji. Uczennice wykazały się rozległą wiedzą na temat naszych południowych sąsiadów i uzyskały doskonałe wyniki :

Oktawia Twardziak zajęła II miejsce,
Aleksandra Zbylut – III miejsce. 
Alicja Cich – V miejsce.

Laureatki - Oktawia i Aleksandra oprócz nagród rzeczowych zdobyły dodatkowo indeksy umożliwiające studiowanie wybranego kierunku geograficznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom oraz p. Annie Suchan.

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 18:53

Rekolekcje wielkopostne

Od najbliższej środy 3 kwietnia do piątku 5 kwietnia w kościele św. Jakuba będą się odbywały Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży naszego liceum. Poprowadzi je ks. Karol Tomczak. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

sobota, 30 marzec 2019 21:04

Nowy administrator naszej strony

Do grona redaktorów naszej strony dołączył pan Paweł Słowik - "PS". Serdecznie witamy i liczymy na miłą i owocną współpracę ku pożytkowi naszego poczciwego "Kopernika".

sobota, 30 marzec 2019 21:02

Dni otwarte liceum

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że Dni otwarte w naszym liceum są zaplanowane na dni: 24 - 26 kwietnia 2019.

Ponadto w maju odbędzie się kolejna "Kosmiczna impreza u Kopernika". Dokładny termin podamy w późniejszym terminie.
Zapraszamy!

27 marca w Tarnowie odbył się kolejny X Ponadgimnazjalny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach.  W tym roku drużyna w składzie: Jakub Pypeć (kl. IIIb), Gabriela Gut (kl. IIIb) i Weronika Gieniec (kl. IIb) wywalczyła dla naszego liceum III miejsce. Konkurs w tym roku dotyczył Beskidu Żywieckiego.

W kategorii indywidualnej najlepiej z naszej trójki zaprezentował sie Jakub Pypeć zajmując IV miejsce.

Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz prowadzącej ich p. mgr Anny Suchan!

 

 

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że ALBERT MAJCHER, uczeń klasy IIa, został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO".

Finał tego konkursu odbył się w dniach 25 - 26 marca 2019 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Organizatorem był Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs składał się z 3 etapów: pracy badawczej, 2 testów sprawdzających wiedzę z zakresu geologii ogólnej i historycznej jak również budowy geologicznej i surowców mineralnych Polski oraz prezentacji. Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mieli możliwość poznania ciekawych obiektów geologicznych Gór Świętokrzyskich.

Opiekę merytoryczną nad pracami Alberta sprawowała oczywiście p. Anna Suchan.

Serdeczne gratulacje dla obojga!

poniedziałek, 25 marzec 2019 11:10

Wywiadówka

W najbliższą środę 27 marca o godzinie 16.00 w LO odbędzie się kolejna w tym roku szkolnym wywiadówka.

Serdecznie zapraszamy!

Strona 1 z 55