MG

wtorek, 15 wrzesień 2020 00:00

Rozpoczęcie projektu "Bądź EKO II"

LO w Tuchowie rozpoczęło 14.09. 2020 realizację zajęć z projektu „Bądź EKO II”

Uczestnicy zajęć otrzymali upominki - książki ekologiczne i pendrivy. Zajęcia prowadzi p. mgr Teresa Podraza, nauczycielka biologii.

Wyjazd edukacyjny młodzieży w ramach Projektu „Bądź EKO II”

W dniu 15.09. młodzież z naszego liceum i innych szkół realizujących projekt „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznycjh wśród uczniów II” uczestniczyła w wyjeździe do Farmy Fotowoltaicznej w Wierzchosławicach oraz na Ścieżkę Edukacyjno – Leśną                              w Wierzchosławicach. Na Farmie poznaliśmy zasady funkcjonowania ogniw fotowoltaicznych, mechanizm wytwarzania energii elektrycznej oraz możliwości jej gromadzenia, przesyłania i wykorzystania. Ta farma jest unikatowa w naszym powiecie                      i powstała jako jedna z pierwszych w Małopolsce 9 lat temu. Oprowadzanie po farmie zakończyło się quizem i jedna z naszych uczennic, Wiktoria zdobyła nagrodę książkową. Później pojechaliśmy do wejścia na ścieżkę ekologiczną. Piękna pogoda, las, woda, świeże powietrze sprawiły, że czas wędrówki do kolejnych punktów ścieżki mijał bardzo szybko. Młodzież poznała m.in. zasady działania pułapek feromonowych, charakterystyczne rośliny i zwierzęta bytujące w Wierzchosławickich lasach i wodach, obejrzała zasięg sukcesji ekologicznej widoczny na stawach zarastających roślinnością szuwarową. Ostatnim punktem programu naszego wyjazdu był obiad w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach powiązanym szczególnie z Premierem II RP - Wincentym Witosem.

Edukacyjny wyjazd ekologiczny okazał się dla wszystkich ciekawym wydarzeniem.

Teresa Podraza

środa, 08 kwiecień 2020 22:07

Zdalna szkoła

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem

zdalna szkola1

wtorek, 08 wrzesień 2020 17:50

Wywiadówka

Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na pierwsze zebranie rodzicielskie , które odbędzie się w czwartek, 10.09.2020 r. o godzinie 16.30.

Ze względu na procedury związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa COVID, nie odbędzie się zebranie ogólne. Wszelkie informacje na temat pracy szkoły uzyskają Państwo na zebraniach z wychowawcami klas, które zostaną przeprowadzone w następujących salach :

I a – s. 22 , I b – s. 6 , I c – s. 40 ,
II a – s. 33 , II b – s. 20 , II c – s. 21, II d – s. 38 , II e – 23,
III a – s. 36 , III b - s. 19.

Po tych spotkaniach wybranych reprezentantów poszczególnych klas zapraszamy na zebranie Prezydium Rady Rodziców.

czwartek, 03 wrzesień 2020 19:59

Projekt "Bądź eko"

Do działu "Projekty edukacyjne - rok szkolny 2020/2021" zostały dodane informacje dotyczące projektu ekologicznego, który będize realizowany w naszym liceum. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i do udziału w projekcie.

piątek, 04 wrzesień 2020 23:06

Mój rozwój - moja przyszłość II

W dziale Projekty edukacyjne umieszczone zostały informacje dotyczące nowego projektu edukacyjnego, w którym nasze liceum będzie brało udział w tym roku szkolnym. Chodzi o drugą już edycję programu "Mój rozwój - moja przyszłość". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu.

wtorek, 01 wrzesień 2020 18:59

Rok szkolny 2020/21 rozpoczęty

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Rok pełen niewiadomych i wątpliwości związanych z pandemią koronawirusa. Mamy  przede wszystkim nadzieję, że będzie nam dopisywało zdrowie!
Rozpoczęliśmy jak zwykle mszą świętą w kościele św. Jakuba Ap. Potem odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami. Pierwsze dla nowoprzyjętych do liceum a dla starszych połączone z zakończeniem poprzedniego roku szkolnego. Od jutra nauka. Powodzenia dla wszystkich!

Zobacz zdjęcia.

piątek, 04 wrzesień 2020 08:57

Matury poprawkowe

We wtorek 8 września 2020 o godzinie 14.00 odbędą się poprawkowe egzaminy maturalne z matematyki.

niedziela, 30 sierpień 2020 15:23

Wkrótce nowy rok szkolny

Już w najbliższy wtorek 1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. Rok bardzo nietypowy, bo podczas trwającej i narastającej na sile pandemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że dla nas wszystkich przebiegnie on zdrowo i bez większych wstrząsów.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli oraz rodziców do kościoła św. Jakuba na mszę św. Początek o godzinie 8.00.

Następnie o 9.00 rozpoczniemy rok szkolny w liceum - bez uroczystości ogólnej. Odbędą się jedynie spotkania z wychowawcami klas w następujących salach lekcyjnych:

Ia - 22                   Ib - 6                     Ic - 40

IIa - 33                  IIb - 20                 IIc - 21               IId - 38               IIe - 23

IIIa - 36                 IIIb - 19

Uczniowie klas II i III otrzymają świadectwa kończące miniony rok szkolny. Wychowawcy poinformują również o podjętych przez nas zasadach funkcjonowania szkoły w okresie pandemii.