MG

MG

środa, 04 lipiec 2018 00:00

I CHANGE - audycja w Radio Kraków

Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Kraków na temat zrealizowanego w naszym liceum projektu I CHANGE (Erasmus+).

poniedziałek, 25 czerwiec 2018 00:00

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

W piątek 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Po mszy św. w kościele św. Jakuba odbyla się uroczystość szkolna. Trochę smutna, gdyż żegnaliśmy naszych wieloletnich nauczycieli i kolegów z pracy - Małgorzatę i Jana Gogolów, którzy od września przejdą na emeryturę. Zmieni się także przewodnicząca Rady Rodziców. Dzieci pani Beaty Steindel zakończyły już bowiem naukę w naszej szkole. Będzie nam Was brakowało! 

Pan Dyrektor dokonał podsumowania całorocznej pracy. Wręczone zostały listy gratulacyjne i nagrody książkowe dla uczniów wyróżniających się pod względem osiągniętych wyników w nauce, frekwencji, dla tych, którzy angażowali się  w działalność społeczną, artystyczną, sportową i inną na terenie naszego liceum i poza nim.

Teraz czas zasłużonego odpoczynku. Obyśmy wrócili  z niego wszyscy cali i zdrowi, bo podjąć kolejne wyzwania!

Ze względu na awarię zdjęcia z uroczystości zostaną dodane później. Tymczasem można je zobaczyć na naszym fanpage'u na Facebooku .

wtorek, 10 lipiec 2018 18:16

Małopolskie Boiska

,, Małopolskie Boiska ’’

Powiat Tarnowski decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 26.02.2018 roku otrzymał dofinansowanie na realizację projektu ,,Małopolskie Boiska ’’.

Całość inwestycji wyniesie 475 840,00 zł.

Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 194 542 zł. Pozostałą część środków pokrywa Powiat Tarnowski w kwocie 160 649 zł oraz Gmina Tuchów w kwocie 120 649 zł. Projekt ,, Małopolskie Boiska ” będzie realizowany przy budynku Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni urazogennej na bezpieczną .

Celem realizacji projektu jest poprawa :

  • wzrostu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach
  • zwiększenia dostępności do podstawowej bazy sportowej
  • zachęcenia młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego
  • popularyzacja zajęć ruchowych a tym samym rozwijanie przyszłych talentów sportowych
  • poprawa kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół

W materiałach informacyjnych i publikacjach proszę umieszczać logotyp Województwa Małopolskiego i treść:

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

poniedziałek, 02 lipiec 2018 08:23

Wyniki matur

We wtorek 3 lipca o godzinie 9.00 nastąpi ogłoszenie wyników tegorocznej matury i rozdanie dyplomów. Zapraszamy do szkoły!

czwartek, 21 czerwiec 2018 17:45

To juz jutro!

Doczekaliśmy się!!! Jutro o godzinie 8.00 spotykamy się na mszy w kościele św. Jakuba a następnie w szkole o 9.00. Cel jest ważny - trzeba rozpocząć wakacje!

Następnie wszyscy udamy się o godzinie 10.45 na tuchowski rynek, by wspólnie z uczniami i nauczycielami pozostałych szkół z naszego miasta uczcić setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. Nie może tam nikogo z nas zabraknąć!

niedziela, 17 czerwiec 2018 19:29

RODO

Szanowni Państwo!

Z dniem 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym, w załączniku do niniejszego pisma, znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

czwartek, 14 czerwiec 2018 19:24

Spotkanie z podróżnikiem - Indie

W środę 13 czerwca  odbyło się kolejne, niezwykle interesująe spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask na temat Indii. Organizatorką była p. Anna Suchan.

Zapraszamy na stronę www.trzask.pl  - tam znajdziecie szczegóły i zdjęcia dotyczące spotkania.

wtorek, 24 kwiecień 2018 00:00

Pola nadziei w Tuchowie i LO

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zorganizowała po raz kolejny zbiórkę pieniędzy pod hasłem ,,Pola Nadziei” na działalność Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama z siedzibą przy ul. Krakowskiej przy parafii Księży Misjonarzy w Tarnowie.

Tym razem zbiórka odbywała się na terenie tuchowskich szkół oraz wśród osób znajdujących się na Rynku miasta. Symbolem przeprowadzonej zbiórki były żonkile wręczane ofiarodawcom przez kwestującą młodzież. Żonkile pochodziły ze specjalnie na ten cel posadzonych cebulek wokół budynku liceum. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, a zebrana kwota zasiliła konto Hospicjum.

W zbiórce uczestniczyli następujący uczniowie z klasy drugiej LO:

A. Cich, M. Duda, G. Gut, P. Kajmowicz, K. Kołek, A. Kutypa,  M. Kutypa, A. Lewicka,  W. Nalepka, L. Nosal, M. Orłów, P. Płachno, A. Pietrucha, A. Ryznar, A. Szymańska oraz P. Zych

Nad całością akcji czuwała organizatorka  – Teresa Podraza.

Corocznie na terenie wielu miejsc Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbywają się kwesty na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. To Hospicjum od wielu lat niesie bezinteresowną pomoc osobom w ostatnich etapach rozwoju choroby nowotworowej w rodzinnym domu chorego. Hospicjum dysponuje sprzętem do rehabilitacji oraz świadczy opiekę medyczną, pielęgnacyjną i duszpasterską. Szersze informacje na temat tej działalności można znaleźć na stronie internetowej Placówki: http://www.hospicjum.net.pl .  

Mam nadzieję, że z każdym rokiem coraz więcej osób w Tuchowie włączy się do akcji prowadzonej przez uczniów Liceum, że nadal będziemy spotykać się z dużą życzliwością mieszkańców miasta.

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie                                                            

                                                                                                          Teresa Podraza  

piątek, 01 czerwiec 2018 00:00

Zakopane, Zakopane

W dniach 25-26 maja uczniowie klasy I a, pod troskliwą opieką pań Mirosławy Tomasik i Iwony Sandeckiej, wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego.

Zaczęliśmy bardzo ambitnie - od wyjścia na trasę wiodącą przez Halę Gąsienicową nad Czarny Staw Gąsienicowy. Góry były dla nas bardzo przychylne tego dnia. Dopisywała pogoda i humory.


Drugiego dnia zwiedzaliśmy Galerię Władysława Hasiora, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, spacerowaliśmy po Krupówkach. Późnym popołudniem wróciliśmy do Tuchowa, który przywitał nas rzęsista ulewą.
J

czwartek, 14 czerwiec 2018 18:01

20-lecie matury rocznika 1998

8 czerwca odbyło się spotkanie z okazji 20 rocznicy ukończenia naszego liceum przez maturzystów z rocznika 1998. Wychowawcami klas były: Anna Broniek (klasa"a"), Małgorzata Gądek (klasa "b") oraz Agnieszka Jurek (klasa "c").  Wiele wspomnień, niezapomniana atmosfera, śmiech jak za dawnych lat, opowieści o tym, co się wydarzyło... Dziękujemy za ten niesamowity wieczór i czekamy na następny!

Strona 1 z 47