MG

MG

poniedziałek, 15 październik 2018 16:51

Podziękowanie za "Pola nadziei"

Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów akcji charytatywnej "Pola nadziei" - akcji wspomagającej Tarnowskie Hospicjum Domowe. W naszym liceum jej koordynatorem jest p. mgr Teresa Podraza.

sobota, 06 październik 2018 00:00

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany

Dnia 4 października ucznowie naszej szkoły udali się na aulę w celu wybrania nowego przewodniczącego szkoły oraz reprezentantów Samorządu Uczniowskiego. Głosujący mieli do wyboru pięciu kandydatów: Emilię Kalupę, Karolinę Kusiak, Alberta Majchra, Martę Piszczek raz Kingę Schabowską.

Najwięcej, bo aż 46 głosów uzyskał, a co za tym idzie, nowym przewodniczącym szkoły został... ALBERT MAJCHER, przebijając Martę zaledwie jednym punktem.

Obecnie skład samorządu prezentuje się następująco:

Przewodniczący – ALBERT MAJCHER
Zastępca Przewodniczącego – MARTA PISZCZEK
Sekretarz – KINGA SCHABOWSKA
Członkowie Samorządu: EMILIA KALUPA, KAROLINA KUSIAK

Wszystkim członkom Samorządu, a w szczególności przewodniczącemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.

Nad demokratycznym przebiegiem głosowania czuwała p pedagog Anna Szymańska.

Zobacz kilka zdjęć z wyborów SU.

poniedziałek, 15 październik 2018 15:42

Obchody "Dnia Nauczyciela"

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwanego Dniem Nauczyciela w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas I na sztandar szkoły. Nastąpiła również króciutka ceremonia przekazania korony Samorządu Uczniowskiego jego nowemu przewodniczącemu Albertowi Majcherowi. Pan Dyrektor wyróżnił nagrodami nauczycieli, którzy szczegółnie wyróżnili się swą pracą w ubiełym roku szkolnym. W uroczystości uczestniczyło wielu emerytowanych nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych liceum.

Akademia została przygotowana przez panie Anetę Szupińską oraz Dorotę Kajmowicz. Udział w niej wzięli następujący uczniowie:

Emilia Wójcik, Rafał Schabowski, Klaudia Kipiel, Weronika Kras, Marcelina Martuś, Julia Opałka,  Alicja Kloch, Anna Płachno, Natalia Słowik, Jakub Jabłoński, Kacper Strugała, Bruno Potok, Wiktoria Rojek, Weronika Poręba, Jakub Kuś, Mateusz Stężowski oraz :Gabriela Cudek, Martyna Rąpała, Małgorzata Giemza, Kinga Szczepańska, Hubert Świderski, Marek Jacher, Veronica Becheanu - akompaniament instrumentalny i śpiew.

Przekazania władzy w SU dokonał dotychczasowy Przewodniczący Jakub Pypeć z pomocą Marty Piszczek.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

czwartek, 04 październik 2018 08:40

Nowy administrator

Od dziś mamy nowego administratora szkolnej strony www i Facebooka. Został nim Filip Szczepanik z klasy IIa (fifi19).

Życzymy wielu ciekawych newsów, interesujących zdjęć i ogólnie powodzenia w działalności!

Przy okazji informujemy, że oprócz Filipa w skład redakcji lo-tuchów wchodzi Mirabelle (Natalia Baran, klasa IIa). Bartosz Bochenek i Paulina Kajmowicz, w związku z przygotowaniami do matury, zezygnowali z pełnienia funkcji administratorów w tym roku szkolnym. Dziękujemy im za dwuletnie zaangażowanie!

Jeżeli ktoś z uczniów klas I chciałby również pracować na rzecz naszej strony, to prosimy o zgłaszanie się do p. Małgorzaty Gądek.

piątek, 28 wrzesień 2018 00:00

Obserwacje astronomiczne

20 września bieżącego roku dla klasy Ia zostało zorganizowane kółko astronomiczne. O godzinie 19:30 przeprowadziliśmy amatorskie obserwacje za pomocą lornetki astronomicznej oraz szkolnego teleskopu. Zajęcia zostały przeprowadzone pod opieką Pani mgr Agnieszki Szklanny i dyrektora naszej szkoły - Pana Zbigniewa Budzika. Przed rozpoczęciem obserwacji podzieliliśmy się na dwie grupy. Uczniowie z pierwszej grupy prowadzili obserwacje pod gołym niebem przez lornetkę oraz poznawali gwiazdozbiory, które pokazał za pomocą lasera Pan Dyrektor. Następnie sami wskazywali gwiazdozbiory, posługując się obrotowymi mapkami nieba. W tym samym czasie pozostali obserwowali piękne niebo przez teleskop znajdujący się w obserwatorium naszej szkoły. Oglądając tak piękne widoki, niektórzy wpadli na pomysł, aby zrobić kilka zdjęć, na których uwiecznili m.in Marsa i Księżyc.

Opracowała: Natalia Słowik 
Zdjęcia: Jakub Jabłoński

 

Zobacz zdjęcia w galerii

poniedziałek, 01 październik 2018 20:36

Dyktando Niepodległościowe

dyktando

środa, 03 październik 2018 20:25

Konkurs czytelniczy

konkurs czytelniczy

W naszym liceum realizowany będzie kolejny projekt edukacyjny pod nazwą "Nasz Region, Nasza Tradycja - Nasze Dziedzictwo". Ze szczegółami można się zapoznać na stronie www LO w dziale Projekty edukacyjne 2018/19 (do pobrania plakat oraz regulamin projektu).
Termin rekrutacji: 20.09.2018 - 04.10.2018.

27 września 2018 w miejscowości Siepraw koło Myślenic odbyły się Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie górskim w ramach szkolnych rozgrywek sportowych. W zawodach wystartowało kilkoro zawodników z naszej gminy, m.in. nasza uczennica - Gabriela Hudyka. Dla Gabrysi wyścig od samego początku dobrze się ułożył, bo już po starcie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca i pewnie zwyciężyła w swojej kategorii.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Zdjęcia z mistrzostw w  galerii.

sobota, 22 wrzesień 2018 16:23

W parku linowym w Rytrze

W dniu 20.09. uczniowie z klas o profilu sportowo-turystycznym uczestniczyli w wyjeździe do parku linowego w Rytrze, który jest jednym z największych parków na południu Polski. Po wstępnym przeszkoleniu, każdy wyruszył na trasę odpowiednią do swoich możliwości. Uczniowie mieli do wyboru trasę czarną (bardzo trudna), którą wybrało dwie osoby. Większość zdecydowałaś się pokonać wymagającą trasę czerwoną, która w najwyższym miejscu liczyła 18m wysokości. Kilkoro uczniów wybrało trasy łatwiejsze. Na wysokości, pośród drzew, spędziliśmy średnio godzinę. Niezależnie od trudności wszyscy musieli pokonać swoje słabości i lęki, co się udało. Dodatkową atrakcją był przejazd trasą zjazdową gdzie najdłuższy zjazd wynosił 200m. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się Big SWING, czyli gigantyczna huśtawka. Wyjazd należy zaliczyć do udanych, wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.

Zobacz zdjęcia w galerii.

Strona 1 z 49