Wycieczka do Żarnowca

Dnia 19.10.2010 odbyła się wycieczka do Żarnowca organizowana przez Towarzystwo Miłośników Tuchowa. Z naszej szkoły wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami: p. Jadwigą Nowakowską, p. Barbarą Czosnyką i p. Stanisławą Burzą z TMT.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Żarnowca, w którym znajduje się dom Marii Konopnickiej. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy o niej jak i o jej twórczości, które niewątpliwie przydadzą się nam w przyszłości.

Następnym miejscem naszego zwiedzania była Bóbrka, a dokładniej najstarsza na świecie kopalnia ropy, która znajduje się w tej miejscowości. Poznaliśmy metody oraz dokładny przebieg jej wydobycia.

Pustelnia św. Jana w Dukli to kolejne miejsce, które postanowiliśmy odwiedzić. Był to czas chwilowej zadumy i modlitwy, którą odmówiliśmy w małym kościele, który się tam znajduje.

Prowadzeni ciekawością obejrzenia ruin zamku, który był wzorem dla zamku z "Zemsty" A. Fredry, udaliśmy się do Odrzykonia.

Choć pogoda była niezbyt udana to i tak większości osób wycieczka się podobała i nie mogą się doczekać kolejnych.

Gabriela Flis