Letni kurs j. angielskiego

Dnia 28 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika
w Tuchowie rozpoczął się letni kurs języka angielskiego, który trwał niespełna cztery tygodnie. Pomimo wakacji, lekcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i absolwentów naszej szkoły. Zajęcia prowadziła Brianna Nofil z Florydy, studentka historii na Uniwersytecie Duke. Mogliśmy bliżej poznać nie tylko język, ale również tradycję oraz kulturę Stanów Zjednoczonych.

Poprzez różne gry, konkursy ( nagrody były symboliczne - najczęściej cukierki J) polepszyliśmy swoje umiejętności porozumiewawcze. Myślę, że dla niektórych mogła być to również forma rozrywki. Bardzo pomocne okazały się scenki, które odgrywaliśmy żeby sprawdzić naszą umiejętność posługiwania się językiem w zaskakujących sytuacjach. Nie ograniczaliśmy się także do czterech ścian pracowni językowej, lecz uczestnicząc w sportach zespołowych aktywnie spędzaliśmy czas na zewnątrz. Oczywiście nie zabrakło okazji do śmiechu, rozluźniających atmosferę panująca na zajęciach. Prowadząc konwersacje
o polityce i problemach społeczno-kulturalnych dopatrywaliśmy się różnic między Polska a USA. Tematy, które poruszaliśmy na kolejnych lekcjach nie były ze sobą powiązane, tak więc nawet nowa osoba szybko odnajdywała swoje miejsce w grupie. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić te formę poszerzania wiedzy innym uczniom.

23 lipca zakończyliśmy nasze spotkania. Moim zdaniem tego typu lekcje są bardzo przydatne. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę stopień globalizacji w dzisiejszym świecie. Dlatego też kieruję duży ukłon w kierunku organizatorów, którzy przez właśnie takie działania zapewniają młodym ludziom rozwój.

Lidia Wiejaczka
uczennica klasy IIa