MG

MG

środa, 18 marzec 2020 00:00

Kolejny sukces Arka!

Z radością informujemy, że uczeń Arkadiusz Chaim z klasy 3b uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tym samym zagwarantował sobie prawo skorzystania z wszystkich przywilejów wynikających z tego tytułu, a są to: zwolnienie z egzaminu maturalnego z Wiedzy o społeczeństwie, co jest równoznaczne z uzyskaniem z tego przedmiotu w części pisemnej wyniku 100%, oraz ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia. Arkowi składamy wyrazy uznania dla jego determinacji w zdobywaniu wiedzy. Życzymy mu dalszych sukcesów w karierze naukowej.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie uczestniczyli 10 marca 2020 r. w wykładzie na temat: „Trudny świat kwazikryształów – czyli o tym, jak nauka sama wie więcej” w Instytucie Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. Wykład został przeprowadzony w ramach projektu „Chmura Edukacyjna” realizowanego w obszarze fizyka.

Dopełnieniem wykładu było zwiedzanie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie wystawy „Futuronauci – odkryj ślady przyszłości”.

Na interaktywnej wystawie uczniowie zapoznali się z tajnikami planowania podróży kosmicznych, mogli dowiedzieć się, jak organizm ludzki może zachowywać się w trakcie takiej podróży.

Mieli również możliwość przeprowadzenia ciekawych doświadczeń i obserwacji z różnych dziedzin „techniki miejskiej”.

wtorek, 24 marzec 2020 14:27

Nauczanie zdalne od 25 marca 2020

Drodzy Uczniowie!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, w naszym liceum zostanie wprowadzone zdalne nauczanie z dniem 25.03.2020 r.

 1. Nauczanie to będzie realizowane za pomocą e-dziennika, komunikatorów internetowych oraz poczty elektronicznej. Pracujemy zgodnie z dotychczasowym tygodniowy rozkładem lekcji.

 2. Nauczyciele będą realizowali podstawę programową oraz plan nauczania w poszczególnych oddziałach, zmodyfikowane do zdalnych metod nauczania. Lekcje będą prowadzone różnymi metodami – z użyciem materiałów ekranowych oraz bez nich, z uwzględnieniem możliwości uczniów i zasad bhp. Część z nich będzie prowadzona on-line. Tematy lekcji oraz zadania domowe będą wpisywane do e-dziennika.

 3. Za wykonane zadania, wypełniane testy oraz wypowiedzi ustne udzielane podczas lekcji prowadzonych „na żywo” nauczyciele mogą oceniać, a oceny będą na bieżąco wpisywane do e-dziennika z odpowiednim opisem. „KoD” – oznacza kształcenie na odległość.

 4. Lekcje w formie video i audio ( „na żywo”) przeprowadzane będą w czasie przewidzianym w tygodniowym planie godzin dla danego przedmiotu, po wcześniejszym poinformowaniu uczniów o takich zajęciach. Zadania oraz materiały do pracy dla uczniów będą przekazywane za pomocą e-dziennika, poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych.

 5. Uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielami i dyrektorem za pomocą e-dziennika, poczty elektronicznej. Możliwy jest również kontakt telefoniczny w godzinach pracy szkoły tzn. pomiędzy 8.00 a 15.00.

 6. Proszę Was o duże zaangażowanie w naukę i obowiązkowość. Dobra współpraca, o którą bardzo Was proszę, pozwoli realizować naukę w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie.

 

                                                                      Zbigniew Budzik

 

wtorek, 17 marzec 2020 22:02

II miejsce w konkursie o Szwajcarii

O Szwajcarii wiemy prawie wszystko!

Miło nam poinformować, że drużyna LO w Tuchowie w składzie: Weronika Poręba (z klasy 2a), Arkadiusz Chaim i Wojciech Mazurkiewicz (uczniowie kl.3b) zdobyła II miejsce w eliminacjach rejonowych VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego.

Tematem tegorocznego konkursu, który odbył się 6 marca br. w PWSZ w Tarnowie, była Szwajcaria. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 14 drużyn ze szkół średnich między innymi z Tarnowa, Ropczyc, Nowego Sącza, Ciężkowic, Brzeska.

Rywalizacja odbywała się w języku polskim lub niemieckim (za te odpowiedzi można było zdobyć najwięcej punktów). Pytania ze wszystkich dziedzin życia (kultura, literatura, sport, polityka, geografia, historia, gospodarka, media, zabytki itd.) nie były łatwe, mimo to uczniowie naszej szkoły doskonale sobie z nimi poradzili i uplasowali się tuż za przedstawicielami szkoły z Ropczyc zdobywając zaledwie 4 punkty mniej niż zwycięzcy i mając ponad 10 punktów przewagi nad pozostałymi drużynami.

Gratulujemy dużej wiedzy i umiejętności językowych!

wtorek, 17 marzec 2020 21:17

Informacja

Szanowni Państwo ! 

Szkoła została zamknięta z powodu zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W sprawach pilnych proszę kontaktować się z:

Dyrektorem szkoły – mgr Zbigniewem Budzikiem, nr telefonu – 516121102

lub

Główną księgową szkoły - mgr inż. Anną Gawryał, Nr telefonu – 511825188

Kontakt email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.l lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . 

Sekretariat szkoły będzie przyjmował osoby po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

czwartek, 12 marzec 2020 20:32

Apel do Uczniów

APEL DO UCZNIÓW

 

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzić do szkoły.

To nie są ferie ani czas wolny. To jest czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc,

! Nie organizujcie spotkań towarzyskich,

! Nie wychodźcie do kawiarni i restauracji,

! Spędźcie ten czas w domu,

! Nie zapominajcie o nauce własnej, czytaniu książek i lektur,

! Ograniczcie do niezbędnego minimum kontakt z osobami starszymi,

! Bądźcie odpowiedzialni.

środa, 11 marzec 2020 19:06

Zawieszenie zajęć szkolnych

Szanowni Rodzice !

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w dniach od 12 do 25 marca 2020r. zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze we wszystkich szkołach na terenie Polski.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Przekazuję najważniejsze informacje zawarte w piśmie do rodziców przez Ministerstwo Edukacji Narodowej :

Rodzicu :

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Z powodu zawieszenia zajęć w szkołach odwołuję zebranie rodzicielskie planowane na 25.03.2020r.

Kolejne informacje będę przekazywał Państwu za pomocą e-dziennika i strony internetowej szkoły.

                                                     Zbigniew Budzik

wtorek, 10 marzec 2020 21:23

Rekrutacja do LO na rok szkolny 2020/2021

Drodzy Absolwenci klas ósmych szkół podstawowych!

Zapraszamy Was do podjęcia nauki w tuchowskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. "Kopernik" to NAPRAWDĘ DOBRA SZKOŁA blisko Waszych domów!

W  roku szkolnym 2020/2021 przygotowaliśmy dla Was propozycję ośmiu profili kształcenia. Są to:

1.Profil psychologiczny. Przedmioty rozszerzone: : Język polski, biologia, angielski

2.Profil humanistyczny. Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski

3.Profil europejski. Przedmioty rozszerzone : geografia, wiedza o społeczeństwie,       język angielski


4.Profil medyczny. Przedmioty rozszerzone : biologia, chemia, język angielski


5.Profil turystyczno–sportowy. Przedmioty rozszerzone : geografia, biologia, język angielski


6.Profil biznesowy. Przedmioty rozszerzone : matematyka, geografia, język angielski


7.Profil politechniczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, fizyka, język angielski


8.Profil informatyczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, informatyka, język angielski

W naszym liceum nie można sie nudzić. Mamy wysoki poziom kształcenia na co wskazują wyniki matury i dostawalność na studia. Realizujemy wiele projektów edukacyjnych w tym Erasmus+. Systematycznie odbywa się wiele imprez kulturalnych (w tym Dni Kultury), charytatywnych, zawody sportowe, wycieczki krajowe i zagraniczne. 

Ze szczegółami możesz się zapoznać w dziale Rekrutacja na naszej stronie oraz na profilu LO na Facebooku.

Czekamy na Ciebie! Zostań "Kopernikiem" tak jak my!!! 

piątek, 06 marzec 2020 23:20

Zapobieganie koronawirusowi

Prosimy o zapoznanie się z informacjami jak zapobiegać rozprzestrzenianiu sie koronawirusa.
poniedziałek, 20 styczeń 2020 00:00

Wywiadówka

Wywiadówka kończąca I semestr nauki w tym roku szkolnym odbędzie się w środę 22.01.2020 o godzinie 16.00. Z powodu remontu auli nie będzie spotkania ogólnego. 
Zapraszamy!

Strona 1 z 59