fifi19

1) Barbara Sępek kl. II A
2) Natalia Baran kl. II A
3) Alicja Cich kl. III B ex aequo Anna Nawój kl. III A

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy!

(Nie wszystkie konkursy zostały jeszcze ocenione, będziemy starali się aktualizować listę na bieżąco.)

piątek, 22 marzec 2019 00:00

Wyjazd na Uniwersytet Jagielloński

21 kwietnia b.r. grupy matematyczno-fizyczne naszej szkoły oraz klasa Ia udały się na wyjazd na Wydział Fizyki, Asronomii i Infromatykki stowowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam uczniowie poszerzali swoją wiedzę wykonując w grupach po dwa doświadczenia- każde trwało 90 minut. Następnie zjedliśmy obiad w stołówce uniwersyteckiej i nastała pora powrotu.

niedziela, 17 marzec 2019 18:45

Wyjście do kina

W poniedziałek 11 marca b. r. wszyscy uczniowie naszego liceum wybrali się do tuchowskiego kina, aby, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wziąć udział w projekcji filmu "Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego. Film opowiada historię Franciszka Józefczyka - żołnierza niezłomnego inspirowanego prawdziwą postacią Józefa Franczaka. Produkcja, decyzją Zarządu Powiatu Tarnowskiego, została wyświetlona wszystkim uczniom powiatu.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dzieje się dalej dla uczestniczek z naszego „Kopernika”! Z satysfakcją informujemy, że Ola Dziuban ( 2a) i Ania Nawój ( 3 a) zakwalifikowały się do etapu ustnego eliminacji okręgowych XLIX OLiJP Sukcesem zakończyła się kwalifikacja prac pisanych w ramach etapu szkolnego, również pomyślnie dziewczyny przeszły etap pisemny na poziomie okręgowym, natomiast 9 marca odbędzie się decydujący o awansie do etapu centralnego „egzamin” ustny. Wielkie wyrazy uznania dla Dziewczyn za dotychczasowe osiągnięcia i życzymy powodzenia na kolejnym etapie

niedziela, 17 luty 2019 12:32

Wyjazd do planetarium w Niepołomicach

14 lutego z racji obchodów dnia patrona naszej szkoły, uczniowie naszego Liceum odbyli wycieczkę edukacyjną do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.  Tam mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat kosmosu oraz, siedząc w wygodnych fotelach, oglądać gwiazdy i słuchać ciekawostek na temat różnych obiektów kosmicznych. Później tego dnia, kontynuując obchody święta patrona, młodzież wzięła udział w dyskotece szkolnej.

poniedziałek, 11 luty 2019 20:30

Sukces Alberta w konkursie geograficznym

Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia naszej szkoły w konkursie geograficznym. Albert Majcher z klasy II a zajął czwarte miejsce w I-szym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO 2018/2019, którego organizatorem jest Uniwersytet Warszawski. Sukces jest tym większy, że na w/w konkurs wpłynęło kilkaset prac z całej Polski. Albert napisał pracę pod tytułem: "Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach - legendy zapisane w skałach. Program wycieczki geoturystycznej".  Przed nim jeszcze wiele pracy związanej z przygotowaniem się do II etapu, ale mamy nadzieję, że sobie świetnie poradzi.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w FINALE.

niedziela, 16 grudzień 2018 17:20

Misyjny Jarmark z Aniołami

W tym roku nasza szkoła włącza się w misyjną działalność Ojców Redemptorystów, poprzez przygotowanie bombek świątecznych w technice origami, ze sprzedaży których dochód zostanie przeznaczony na misje. Bombki będą sprzedawane na misyjnym jarmarku. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tą inicjatywę oraz zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w jarmarku. Wiecęj szczegółów tutaj.