Konkurs "Zainspirował mnie SALVADOR DALI"

Jury w składzie :
mgr Beata Niemiec - Ryba i mgr Monika Mikos
przyznało nagrody w organizowanym przez bibliotekę szkolną,
konkursie plastycznym :
„Zainspirował mnie SALVADOR DALI”
Nagrody otrzymują:
Zuzanna Niemiec z klasy 1b
Anna Mikrut z klasy 1c
Tematyką konkursu było namalowanie swojego surrealistycznego snu, inspirowanego twórczością Salvadora Dalego.
Obrazy tematycznie dotykają pogranicza jawy i snu, fantazji, halucynacji, burzą logiczny porządek rzeczywistości, przedstawiają wizje sprzeczne z realizmem i racjonalizmem.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie, nagrody zostaną wręczone w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Zuzanna Niemiec kl. 1b
Do namalowania mojego surrealistycznego snu zainspirował mnie obraz Salvadora Dali:
"Sen spowodowany lotem pszczoły wokół owocu granatu na sekundę przed przebudzeniem”.
Mój sen przedstawia małą dziewczynkę, która pragnie wejść do świata „Alicji w Krainie Czarów”.
Przed wejściem witają ją różne postacie, a wśród nich Szalony Kapelusznik.
Anna Mikrut kl. 1c
Moja wizja przedstawia inny wymiar zwany Lotarią, w której zamieszkują istoty nazywane Dewiszami.
Są one krzyżówką ryby i foki oraz dodatkowo posiadają umiejętność latania.
Na morzu kroczy Krapadiol, będący jedną z łagodniejszych istot.
W lewym górnym rogu znajduje się przejście, które prowadzi do Kosmosu.
Na dalszym planie można zobaczyć latającą wyspę, latarnię i zapomniane miasto – Raber.
Zza horyzontu wyłania się biały maszt statku.