Upoluj swoją książkę

Uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mają okazję zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy patronat nad tym projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zaproszono 1000 szkół średnich, w tym również nasze Liceum.

W ramach projektu na korytarzach szkolnych odnaleźć można specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Projekt ma popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma też na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazywania czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu. Darmowy dostęp do końca listopada, zapraszamy do czytania, wśród proponowanych książek znajdują się bardzo atrakcyjne tytuły i z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.