Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 10783
Wydrukuj tę stronę

Powrót do antyku...

W poniedziałek, 29 stycznia, pięcioro pierwszoklasistów naszej szkoły miało okazję pod opieką Pani mgr Barbary Zagórskiej wyjechać do Krakowa w celu wzięcia udziału w prelekcji na temat życia codziennego w starożytnej Grecji. Odbyła się ona w budynku Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży i miała charakter przygotowawczy - stanowiła bowiem obowiązkową część uczestnictwa w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy ,,W Kręgu Mitów i Kultury Antycznej".

Podczas wykładów zebranym uczniom opowiedziano co nieco o Atenach i Sparcie, m. in. o sposobach spędzania wolnego czasu wśród Hellenów, o obrzędach i zwyczajach pogrzebowych, relacjach społecznych, a nawet o rozwodach między małżonkami. Treści mówionej towarzyszyła projekcja rozmaitych zdjęć i ilustracji, ukazujących zabytki greckiej architektury, sztuki oraz wyobrażenie scen z, jak wskazuje temat, ich życia codziennego.

W drodze powrotnej grupa podziwiała uroki Wawelu i rzeki Wisły. Duże wrażenie wywarł także pokaźnych rozmiarów gmach Centrum Kongresowego. Po paru godzinach spędzonych poza rodzinnymi stronami, do Tuchowa wszyscy wrócili usatysfakcjonowani. 

Najnowsze od

rozwód tarnów pomiar czasu pomiar czasu na zawodach reklama tarnów