JR

JR

Rok 2014 to rok bardzo szczególny, bo przypada w nim 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej, a także bitwy pod Łowczówkiem.

Wydarzenia te uczciliśmy szkolną akademią. Jak chce tradycja, nasi uczniowie co roku uczestniczą także w uroczystościach organizowanych na cmentarzu nr 171 w Łowczówku. Nie inaczej było tego roku. 

W galerii można znaleźć zdjęcia z XVI Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku zrobione przez naszą licealistkę - Izę Karpiel.

Zapraszamy do oglądnięcia tej fotorelacji: 

http://www.lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/259-uroczystosci-w-lowczowku

czwartek, 30 październik 2014 10:00

Jesienna akcja

Jak co roku Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów organizuje wiosenną i jesienną akcję sprzątania cmentarzy wojennych w naszej gminie. 

Tegoroczna jesienna akcja odbędzie się 31 października 2014 r., czyli jutro. Nasi licealiści oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie oraz z Gimnazjum w Tuchowie i Burzynie udadzą się na wyznaczone cmentarze w celu przeprowadzenia prac porządkowych. 

https://www.facebook.com/mrg.tuchow

poniedziałek, 29 wrzesień 2014 00:00

Dyskoteka szkolna

W najbliższą środę, tj. 1 października w naszym liceum odbędzie się dyskoteka szkolna, która potrwa od godziny 17:00 do 21:00. Wstęp jedynie 3 zł.

Serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

Konkurs na najlepszego ucznia z Informatyki w roku szkolnym 2013/2014 wygrał Jakub Rogoziński z klasy I A.

Gratulujemy!

Jak co roku, wiosną i jesienią Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów przeprowadza akcję sprzątania cmentarzy wojennych w naszej Gminie. We wtorek, 8 kwietnia 2014 r. o godzinie 8:00 chętni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów bitwy pod Łowczówkiem oraz z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie z pełnym wyposażeniem i przy pięknej pogodzie (co rzadko się zdarza) udali się na dwa cmentarze.

  • Pierwszy z nich to cmentarz wojenny nr 161 znajdujący się przy wiadukcie kolejowym - o ten cmentarz zadbała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Gimnazjaliści wraz z Licealistami zajęli się kwaterą wojskową na cmentarzu parafialnym (koło Kaplicy Rozwadowskich) oraz zaniedbanymi i opuszczonymi grobami.

W wiosennej akcji sprzątania cmentarzy uczestniczyło ponad 50 wolontariuszy oraz 4 opiekunów, którzy poświęcili swój czas, aby wziąć udział w akcji.

Wszystkim osobą zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tej akcji serdecznie dziękuję i jednocześnie informuję, że uczniowie oraz Radni Młodzieżowej Rady z Gimnazjum w Jodłówce Tuchowskiej, Karwodrzy i Siedliskach również posprzątają cmentarze w swoich miejscowościach.

Przewodniczący
Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów

Jakub Rogoziński

Źródło: www.tuchow.pl

poniedziałek, 07 kwiecień 2014 14:32

Akcja sprzątania cmentarzy z MRGT

We wtorek 8 kwietnia 2014 r. poszczególni uczniowie klas pierwszych naszego Liceum wezmą udział akcji sprzątania cmentarzy wojennych.

W akcji uczestniczą uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie oraz z Gimnazjum w Tuchowie i Burzynie.

Akcja co roku organizowana jest przez Młodzieżową Radę Gminy Tuchów. Zbiórka uczniów na parkingu koło hali MOSiR przy ul. Jana Pawła II w Tuchowie o godzinie 8:00.


środa, 12 marzec 2014 20:21

Wyniki konkursu ortograficznego

I miejsce: Iwona Ryndak, kl. II d

II miejsce: Dominika Gomułka, kl. I a

III miejsce: Justyna Tupek, kl. III b

 

Wyżej wymienione osoby będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Szczegółowa punktacja i wszystkie prace pozostają do wglądu u Pani Katarzyny Majcher.

Zawodnikiem rezerwowym będzie Michał Bujak z klasy I c, który zajął IV miejsce.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

piątek, 24 styczeń 2014 19:14

O Karolu i jego pasji ...

Nadal pozostajemy w temacie fotografii i tak oto w poniższym linku prezentujemy wywiad z Karolem Gutem, uczniem naszego LO, autorem astrofotografii oraz fotografii reportażowej.

Źródło: http://www.tmt.tuchow.pl/wywiady/rozmowa-z-karolem-gutem/

Z Karolem Gutem rozmawiała Elżbieta Moździerz.
Tuchów 21 stycznia 2014 roku.

KAROL GUT – urodził się w 1995 roku w Tarnowie.

  • W 2014 roku będzie zdawał maturę w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tuchowie.
  • W 2012 roku zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii.
  • W 2012 roku zajął dziesiąte miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu.
  • Zajął też I miejsce w ogólnopolskim teście wiedzy astronomicznej Astrolabium.
  • W 2013 roku zajął II miejsce w Pielgrzymkowym Konkursie Fotograficznym.
  • Wygrywał konkursy w skoku wzwyż i w dal.
  • Od wielu lat czynnie uczestniczy w Liturgicznej Służbie Ołtarza.
  • Za swoje osiągnięcia otrzymał stypendium Starostwa Powiatowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Od września w LO trwa projekt „Wiem wszystko i dbam o środowisko – poznanie obszarów Natura 2000 w Małopolsce i kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczkach:

• do Policht i Ciężkowic (Muzeum Przyrodnicze i Skamieniałe Miasto) - 26.09.2013 r.

• do Tarnowa (Regionalnea Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych oraz Zakład Oczyszczalni Ścieków) - 3.10.2013 r.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach terenowych i laboratoryjnych. Pobierają próbki do badań , wykonują liczne ciekawe doświadczenia badając glebę, wodę i powietrze. W ramach działań związanych z tym projektem została także przeprowadzona w szkole konferencja pt. ”Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa” na którą uczniowie przygotowali ulotki.

Zdjęcia w galerii, zapraszamy do oglądania -> http://lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/181-projekt-eko

niedziela, 22 grudzień 2013 12:00

Spotkanie z podróżnikiem

W poniedziałek, 16 grudnia 2013 r. w naszej szkole już po raz kolejny gościliśmy podróżnika - Pana Ryszarda Stabacha, założyciela grupy "Trzask.pl".

Tematem tego spotkania było państwo "Iran". Wydarzenie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wsród młodzieży. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali niezwykle ciekawego wystąpienia.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę: www.trzask.pl