MG

MG

sobota, 22 wrzesień 2018 16:23

W parku linowym w Rytrze

W dniu 20.09. uczniowie z klas o profilu sportowo-turystycznym uczestniczyli w wyjeździe do parku linowego w Rytrze, który jest jednym z największych parków na południu Polski. Po wstępnym przeszkoleniu, każdy wyruszył na trasę odpowiednią do swoich możliwości. Uczniowie mieli do wyboru trasę czarną (bardzo trudna), którą wybrało dwie osoby. Większość zdecydowałaś się pokonać wymagającą trasę czerwoną, która w najwyższym miejscu liczyła 18m wysokości. Kilkoro uczniów wybrało trasy łatwiejsze. Na wysokości, pośród drzew, spędziliśmy średnio godzinę. Niezależnie od trudności wszyscy musieli pokonać swoje słabości i lęki, co się udało. Dodatkową atrakcją był przejazd trasą zjazdową gdzie najdłuższy zjazd wynosił 200m. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się Big SWING, czyli gigantyczna huśtawka. Wyjazd należy zaliczyć do udanych, wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.

Zobacz zdjęcia w galerii.

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:33

Wyjazd na Salon Maturzystów

W piątek 21 września br. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, który jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych. 

Maturzyści mogli uzyskać komplet porad i informacji na temat matury bezpośrednio od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
W Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją ofertę studiów przedstawiły im  liczne uczelnie z Krakowa i innych ośrodków akademickich kraju.
Każdy uczestniczący w Salonie uczeń, jeśli wypełnił Ankietę Maturzysty, otrzymał bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2019. 

Czytelnik zapozna się dzięki niemu z informacjami o uczelniach na rok akademicki 2019/2020, z zasadami przyjęć, wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową, poradami dotyczące matury, rankingami szkół wyższych i blisko 70. najpopularniejszymi kierunkami studiów.

Wyjazd ten z pewnością był ciekawym doświadczeniem dla naszych maturzystów a zdobyta wiedza pomoże im w podjęciu ważnych decyzji. Tegoroczny Salon Maturzystów w Krakowie cieszy się ogromną frekwencją, maturzyści wprost oblegają Auditorium Maximum, o czym mogli przekonać się trzecioklasiści tuchowskiego Liceum.

Informator dostępny jest w bibliotece szkolnej.

informator maturzysty

 
Wyjazd był dobrą okazją do właściwego zaplanowania dalszej edukacyjnej drogi.
piątek, 21 wrzesień 2018 11:19

Bliżej kultury

20 września 2018 r. klasy humanistyczne wyjechały do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na Śluby panieńskie Aleksandra Fredry, wyreżyserowane przez Wojciecha Malajkata. To najnowsza premiera tarnowskiego teatru, która weźmie udział w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2018. Spektakl podejmuje temat odwiecznej walki płci, w której od zawsze stosuje się te same chwyty i te same argumenty, i która też od zawsze kończy się tym samym - małżeństwem.

              Inscenizacje na podstawie najwybitniejszych i najbardziej interesujących tekstów polskiej literatury komediowej to również festiwalowy pomysł na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobaczmy zdjęcia z wyjazdu :)

sobota, 15 wrzesień 2018 11:13

"Dywizjon 303"

14 września 2018 uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w tuchowskim Kinie „Promień” film Dywizjon 303. Historia prawdziwa w reż. Denisa Delića. Scenariusz do filmowej opowieści powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. W roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, otrzymaliśmy film - hołd złożony polskim lotnikom, walczącym w podniebnej bitwie o Anglię, ale także film eksponujący te cechy Polaków, z których możemy być dumni: nieprzeciętną odwagę, czynny patriotyzm, honor, solidarność, traktowanie walki jako wartości, a przy tym dowcip, fantazja, talenty towarzyskie ( doceniane szczególnie przez Brytyjki).

wtorek, 18 wrzesień 2018 21:31

Warsztaty z przedsiębiorczości

W dniach 12-14 września w liceum odbyły się darmowe zajęcia warsztatowe z „Przedsiębiorczości i ekonomii dla młodzieży” oraz "Analiza profilu osobowościowego"
Zajęcia poprowadził dr Marek Makowiec z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 
Są one częścią projektu „Wzmacnianie spójności społecznej na Pogórzu” realizowanego przez LKS Burzyn. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

 

piątek, 14 wrzesień 2018 17:48

Klasy I w Dolinie Białej

W dniu 12 września klasy 1a i 1b wybrały się na pieszą wycieczkę do „Doliny Białej” w Tuchowie. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy: p. Aneta Szupińska i p. Paweł Słowik oraz p. Dorota Kajmowicz. Było to pierwsze i bardzo udane spotkanie integracyjne pierwszoklasistów. Piękny słoneczny dzień i luźne rozmowy przy ognisku pozwoliły naszym najmłodszym kolegom naładować akumulatory do nauki w coraz bardziej rozkręcającym się roku szkolnym.

Zdjęcia ze spotkania: https://photos.app.goo.gl/exK9YFvSW5VEw9Eh6

 

 

 

piątek, 14 wrzesień 2018 17:39

Wymiana w Rumunii

W dniach 7 - 10 września grupa uczniów klas drugich naszego liceum pod opieką pani Mirosławy Tomasik, wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Tuchów i kolegami z CKZiU, brała udział w spotkaniu miast partnerskich w Rumunii. Młodzież uczestniczyła w projekcie, którego celem jest promowanie Dziedzictwa Kultury Europejskiej. Temu zagadnieniu były poświęcone warsztaty, prezentacje tradycji i kultury regionów, z których pochodzą uczestnicy projektu. Językiem roboczym był angielski. Ponadto młodzież „Kopernika” mogła zaprezentować swoje talenty muzyczno- wokalne podczas uroczystej kolacji integrującej wszystkich uczestników spotkania. Nie zabrakło także innych atrakcji, m.in. wizyty w warsztacie garncarskim, degustacji serów owczych i innych tradycyjnych potraw na świeżym powietrzu, poznawania ciekawostek regionu Maramuresz i miasta Baia Mare. Zwieńczeniem wizyty był wspólny piknik, pieczenie kiełbasek i ognisko nad jeziorem Nistru. Pobyt w Rumunii był też okazją do zawarcia nowych znajomości i zaprzyjaźnienia się z młodzieżą rumuńską, słowacką i węgierską. Dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy organizatorom wyjazdu za tak miłą przygodę na rozpoczęcie roku szkolnego!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z pobytu w Rumunii!  https://photos.app.goo.gl/1oY8pYikfTda1u7r8

wtorek, 11 wrzesień 2018 20:39

Wywiadówka

W najbliższą środę 12 września o godzinie 17.00 w naszym liceum odbędzie się wywiadówka. Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów!

wtorek, 04 wrzesień 2018 22:32

Projekt "Mój rozwój - moja przyszłość"

W bieżącym roku szkolnym nasze liceum będzie kontynuowało realizację projektu "Mój rozwój - moja przyszłość". Zachęcamy do zapoznania się z zasadami projektu w dziale Projekty edukacyjne.

Pod adresem http://lo-tuchow.pl/index.php/projekty-edukacyjne/111-projekty-edukacyjne-rok-szkolny-2018-2019 można pobrać pliki informacyjne, deklaracje, regulaminy i formularze dotyczące projektu.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 10:01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

3.września 2018 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po mszy św. w kościele św. Jakuba Apostoła zebraliśmy się wszyscy na boisku szkolnym. Uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli i polegli w II wojnie światowej. Rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszyła bardzo miła uroczystość - otwarcie po remoncie jednego z naszych boisk. Było to możliwe dzięki połączonym funduszom województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Tuchów.

Naszą uroczystość zaszczycili swą obecnością:
- dr Michał Wojtkiewicz, poseł na Sejm RP
- dr hab. Stanisław Sorys, Marszałek Województwa Małopolskiego
- Zbigniew Karciński, Starosta Tarnowski
- Józef Lazarowicz, przewodniczący Komisji Oświaty Powiatu Tarnowskiego
- Adam Drogoś, Burmistrz Tuchowa
- Ryszard Wrona, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie
- Stanisław Obrzut (nasz emerytowany nauczyciel) i Janusz Łukasik - radni gminy Tuchów
- Bogdan Płachno, radny Powiatu Tarnowskiego
- Marek Srebro - dyrektor MOSiR-u.

Po okolicznościowych krótkich przemówieniach nastąpiło poświęcenie obiektu i symboliczne przecięcie wstęgi.

Oby nowe boisko okazało się dla wszystkich szczęśliwe!

Podczas uroczystości pożegnaliśmy także odchodzącą na emeryturę mgr Agnieszkę Jurek. Przepracowała ona 36 lat (w tym 29 naszej szkole) jako nauczycielka języka rosyjskiego a potem pedagog szkolny. Dziękujemy bardzo za jej życzliwość, dobroć, serdeczność. Życzymy dobrego zdrowia i wszystkiego co najlepsze na tym nowym etapie życia i, mamy nadzieję, do zobaczenia w szkole!

Wszystkim, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego roku szkolnego!

 

Galeria zdjęć z uroczystości

Strona 1 z 48