MG

MG

poniedziałek, 19 listopad 2018 22:07

Trwa wymiana w Hiszpanii

Za nami drugi dzień wymiany międzynarodowej w Alcala la Real w ramach projektu "Maths routes around Europe". W niedzielę zwiedzaliśmy przepiękną Kordobę i jej sławne zabytki: La Mezquita i Alcazar. Zapanowała hiszpańska zima i pomarańcze dojrzewają w deszczu. W poniedziałek złożyliśmy wizytę burmistrzowi. Pozostałą część dnia spędziliśmy w szkole na zajęciach projektowych. Uczniowie w grupach międzynarodowych uczestniczyli w zajęciach w języku angielskim realizując założenia projektu. Panuje świetna atmosfera, młodzież została serdecznie przyjęta w miejscowych rodzinach, gdzie poznaje kulturę i tradycje hiszpańskie.

poniedziałek, 12 listopad 2018 21:33

Powrót z Francji

W dniach od 3 do 10 listopada 2018 r. grupa uczniów naszego liceum pod opieką pań Małgorzaty Gądek, Anny Szymańskiej i Mirosławy Tomasik przebywała z wizytą w Saint-Jean de Braye we Francji.

Spędziliśmy niezwykły tydzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Zwiedziliśmy Paryż i Orlean, zaprzyjaźnione z nami od 1998 roku francuskie liceum Gaudier-Brzeskiego, gdzie przyjęła nas pani Carole Bonneau, nauczycielka języka francuskiego, organizatorka wymiany polsko-francuskiej z naszym liceum. Uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu Alei Tuchowskiej i odsłonięciu rzeźby Światowida wykonanej przez krakowskich artystów. Spędziliśmy cały dzień z francuską młodzieżą - odbyły się wspólne tańce, gry, śpiewy i smażenie naleśników. Nawiązaliśmy przyjaźnie, które, miejmy nadzieję, pozostaną na zawsze. Gościnność i otwartość rodzin, u których przebywaliśmy, sprawiła, że nie chcieliśmy wyjeżdżać. Już marzymy o tym, żeby odwiedzić ich ponownie!

Zobacz zdjęcia z pobytu w galerii. 

13 listopada 2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Barbary Czosnyki, Moniki Mikos i Iwony Sandeckiej zzaprezentowali uroczystą akademię z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny był - jak powiedział podczas podziękowań dyrektor Zbigniew Budzik - wyśpiewaną i wygraną lekcją historii.

 

W akademii wystąpili następujący uczniowie:

 

Z klasy I a: Małgorzata Giemza, Julia Opałka, Natalia Słowik, Jakub Jabłoński, Michał Karpiel, Hubert Świderski

Z klasy I b: Emilia Wójcik, Gabriela Cudek

z klasy IIa: Veronica Becheanu, Paulina Macheta, Anna Rąpała, Marek Jacher, Daniel Łątka

z klasy II b: Marta Piszczek, Karolina Kusiak

z klasy IIIa:  Paweł Stańczyk

z klasy III b: Paulina Kajmowicz, Paulina Serafin

Scenografia: klasa III a: Weronika Dudek, Anna Knapik, Anna Nawój, Damian Kupiec

 

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie programu artystycznego dziękujemy za chwile wzruszeń! 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii w galerii.

 

 

 

 

piątek, 16 listopad 2018 21:06

Sukces dziewcząt w tenisie stołowym

14 listopada w Żabnie odbyły się Mistrzostwa powiatu tarnowskiego w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 7 szkół. Dziewczęta wygrały 3 spotkania i zajęły 1 miejsce w finale pokonując ZSZiO Gromnik, czym zapewniły sobie awans do zawodów rejonowych. Chłopcom pomimo dobrej postawy nie udało się dotrzeć do strefy medalowej. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Hudyka, Patrycja Firlit, Jakub Kuś, Mateusz Stężowski. Opiekun: mgr Dorota Kajmowicz

Zobacz zdjęcia w galerii 

Z przyjemnością informujemy, że sukcesem zakończyły się zmagania naszych licealistek w ramach VI Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”. Do finału etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Aleksandra Dziuban i Barbara Sępek z kl II a.
7 listopada 2018 r. Ola i Basia reprezentowały naszą szkołę w krakowskim finałowym dyktandzie , które wyłoniło zwycięzców. 
W gronie laureatów etapu wojewódzkiego znalazła się Basia Sępek! Ogromne gratulacje!!!

Zobacz kilka zdjęć z dyktanda w naszej galerii.

niedziela, 18 listopad 2018 20:51

Rozpoczęcie nowego Erasmusa w naszym LO

Grupa uczniów naszego Liceum wyruszyła na pierwszą wymianę międzynarodową do Hiszpanii (Alcala la Real) w ramach projektu MATHS ROUTES AROUND EUROPE. Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus plus. W wymianie biorą udział: Patrycja Drogos (1b), Paulina Kolber (1b), Małgorzata Giemza (1a), Michał Karpiel (1a) oraz Bruno Potok (1a) pod opieką dyrektora  mgr. Zbigniewa Budzika oraz mgr Lucyny Ryndak. W Hiszpanii spotkamy się z młodzieżą i nauczycielami z krajów partnerskich: Portugalii, Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii i oczywiście kraju goszczacego - Hiszpanii. Przed nami poznawanie piękna i architektury Hiszpanii oraz wyszukiwanie związków matematyki z obiektami historycznymi. Spotkanie w grupie międzynarodowej to wspaniała okazja, by poznać nowych ludzi i udoskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

sobota, 03 listopad 2018 21:19

Pobyt młodzieży we Francji

Dzisiaj grupa 10 naszych uczniów wyruszyła do Saint-Jean de Braye we Francji na zaproszenie AASF - Abrazjańskiego Towarzystwa "Przyjaźń bez Granic", by wspólnie obchodzić 100 rocznicę zakończenia I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Powrót jest przewidziany na 10 listopada.
 
Razem z młodzieżą ze wszystkich tuchowskich szkół Francuzi zaprosili razem z naszego miasta około 50 osób, które przez wszystkie lata naszego partnerstwa współpracowały podczas spotkań międzynarodowych.
 
Opiekę nad młodzieżą w tym czasie sprawować będą panie: M. Gądek, M. Tomasik oraz A. Szymańska.
poniedziałek, 22 październik 2018 20:07

Spotkanie z Romanem Głowackim

19 października 2018 r. w progach naszego Liceum Ogólnokształcącego mieliśmy przyjemność gościć Pana Romana Głowackiego -autora książki, która właśnie znalazła się w zbiorach biblioteki szkolnej a noszącej tytuł:

„Wincenty Witos, współtwórca niepodległości 1874-1945: obrońca ojczyzny i chłopów- wybór myśli”.

Prelekcja historyczna, z jaką autor wystąpił przed nauczycielami i uczniami, poświęcona była „Ojcom Niepodległości” , ze szczególnym uwzględnieniem postaci i roli jaką odegrał w polskiej historii Wincenty Witos.

Roman Głowacki- to pedagog, główny sprawca odrodzenia się ruchu strzeleckiego w naszym regionie. Jest chorążym ZS ”Strzelec” Józefa Piłsudskiego. To wybitny społecznik nagrodzony „Ryngrafem Niepodległości” , uhonorowany także odznaczeniem państwowym „Krzyżem Wolności i Solidarności”, jest również współautorem monografii o Wierzchosławicach oraz opiekunem i przewodnikiem Drużyny Orląt. To były opozycjonista, inwigilowany przez SB do 1990 r.

Wyjątkowa rocznica jaką obchodzimy w tym roku 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - była idealną okazją do zaproszenia naszego specjalnego gościa i do przywołania myśli Wincentego Witosa, jako współtwórcy niepodległości. Spotkanie to przybliżyło słuchaczom jego dzieło i przesłanie. Słuchaliśmy barwnej opowieści o jego pochodzeniu, pracy, umiłowaniu ziemi, działalności społeczno-politycznej. O tym, że jako przywódca mas chłopskich, trzykrotny premier i mąż stanu we wszystkich swoich dziełach kierował się miłością do Ojczyzny.

„Trzeba koniecznie, aby uczeń wychodził ze szkoły Polakiem. W szkole powinien dowiedzieć się o wszystkich polskich mężach, o Polsce i jej wielkości, o upadku i rozbiorach, powinien nabrać tam gorącej miłości do swojego kraju i chęci poświęcenia się dla niego”.

Wincenty Witos, Przyjaciel Ludu nr 26 z 10 października 1898 r.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do wypożyczenia i przeczytania książki Pana Romana Głowackiego, znajdującej się w zbiorach biblioteki szkolnej.

Monika Mikos.

 

 

 

 

środa, 17 październik 2018 19:47

Nauczyciel na medal - p. Małgorzata Kowal

Z wyboru uczniów i rodziców naszej szkoły ucząca w naszym liceum matematyki p. Małgorzata Kowal została nominowana do nagrody Nauczyciel na medal.

Gratulujemy nominacji i zachęcamy do oddawania swych głosów na p. Małgorzatę Kowal!

Głosować można wysyłając sms o treści KNT.178 na numer 72355.
Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Głosowanie w pierwszym powiatowym etapie plebiscytu trwać będzie do środy 14 listopada 2018 do godziny 21.

Pełna lista kandydatów i aktualne wyniki nawww.gazetakrakowska.pl/nauczyciel   oraz www.dziennikpolski24.pl/nauczyciel

czwartek, 18 październik 2018 19:24

Akcja charytatywna "Klasa z Ulą"

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi…”
(Jan Paweł II)

Są takie chwile w życiu, gdy gromadząc się razem, wspólnymi siłami pomagamy drugiej osobie uwierzyć w siebie, we własne siły, dodać jej odwagi w walce z chorobą i pokazać jej, że nie jest sama w tej walce.

14 października 2018 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego odbyła się akcja charytatywna dla naszej koleżanki Uli (absolwentce naszego Liceum z roku 2000 - red.) zmagającej się z chorobą nowotworową, dla której jedyną szansą na powrót do zdrowia jest specjalistyczna terapia w klinice Health Partners Cancer Care Center w Minnesocie w USA. Szanse są duże, jednak czterokrotne loty do Stanów 
i dawki leków to wydatek ok. 100 tys. złotych. Dlatego też, my, jako klasa Uli z LO w Tuchowie, zorganizowaliśmy Wielki Turniej Charytatywny, podczas którego prowadzona była zbiórka publiczna na leczenie naszej koleżanki w klinice Health Partners Cancer Care Center w Minnesocie.

Komitet społeczny Klasa z Ulą składa wszystkim i każdemu z osobna serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji charytatywnej.

Dziękujemy wszystkim – dyrekcji i gronu pedagogicznemu LO w Tuchowie, Domowi Kultury w Tuchowie, drużynom biorącym udział w Turnieju piłki nożnej, wolontariuszom, przyjaciołom, którzy dołożyli swoją cegiełkę pomagając w organizacji poprzez przekazanie sprzętu, wyposażenia, dobrym ludziom, którzy przekazali książki i rzeczy na pchli targ, a także cenne fanty na licytację, służbom medycznym, OSP Tuchów, tuchowskiej Policji, zespołowi Diapositive.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli Wielki Turniej Charytatywny.

Dziękujemy wam wszystkim, ludziom dobrego serca, którzy przybyliście na teren Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie w dniu 14 października 2018 roku i wsparliście walkę Uli o powrót do zdrowia.

Kwota jaką udało się nam zebrać to: 30 441,27 zł 

Dziękujemy Wam za wrażliwość, która otworzyła serca dla Uli, potrzebującej naszej pomocy.
Dziękujemy Wam za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

DZIĘKUJEMY!!!!!

ULA JESTEŚMY Z TOBĄ!!! WALCZYMY RAZEM Z TOBĄ!!!
NASZ PROMYCZKU – WALCZ!!!!!! 

Komitet Społeczny Klasa z Ulą

01 2

 

 

Strona 1 z 51