Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

Dzień świętego Patryka

Dzisiaj w naszym liceum obchodziliśmy Dzień Św.Patryka. Odbyły się dwa etapy quizu w języku angielskim na temat Irlandii i jej patrona, dzięki któremu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wysokich umiejętności językowych oraz zdobycia cennych nagród.
ZWYCIĘZCY:
I miejsce - klasa IIb (Alicja Klimek, Anna Lejawka, Angelika Bień)
II miejsce - klasa Ia (Anna Nalepka, Julia Majkutewicz, Aleksandra Rosowska)
III miejsce - klasa Id (Alicja Musiał, Maciej Lewicki, Michał Miłkowski)

Kolejnym punktem programu w tym dniu był wspaniały koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu naszych uczniów: Moniki Szostek - 3e, Pauliny Jurek-3d, Daniela Cudka -2d , Daniela Pawlika -2b , Karola Schabowskiego – 1a i Kuby Wójcika – 1c. Grupa muzyczna dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

Ostatnim punktem programu była parada uczniów i nauczycieli ulicami Tuchowa. Odwiedziliśmy szkołę podstawową i gimnazjum, Ratusz i przedszkole. W każdym z tych miejsc uczniowie LO zatańczyli irlandzki taniec. Paradzie towarzyszyła irlandzka muzyka i piękna pogoda.

Imprezy tego typu mają na celu poznanie innych kultur, rozwijanie umiejętności językowych jak również działalność pozalekcyjną w którą uczniowie bardzo chętnie się angażują.

Uczniowie przygotowywali się do tego dnia pod okiem p.Grażyny Ciężkowskiej, p.Lucyny Ryndak, p.Anety Szupińskiej i p.Doroty Kajmowicz.

Zobacz zdjęcia w galerii.