Obserwacje astronomiczne

20 września bieżącego roku dla klasy Ia zostało zorganizowane kółko astronomiczne. O godzinie 19:30 przeprowadziliśmy amatorskie obserwacje za pomocą lornetki astronomicznej oraz szkolnego teleskopu. Zajęcia zostały przeprowadzone pod opieką Pani mgr Agnieszki Szklanny i dyrektora naszej szkoły - Pana Zbigniewa Budzika. Przed rozpoczęciem obserwacji podzieliliśmy się na dwie grupy. Uczniowie z pierwszej grupy prowadzili obserwacje pod gołym niebem przez lornetkę oraz poznawali gwiazdozbiory, które pokazał za pomocą lasera Pan Dyrektor. Następnie sami wskazywali gwiazdozbiory, posługując się obrotowymi mapkami nieba. W tym samym czasie pozostali obserwowali piękne niebo przez teleskop znajdujący się w obserwatorium naszej szkoły. Oglądając tak piękne widoki, niektórzy wpadli na pomysł, aby zrobić kilka zdjęć, na których uwiecznili m.in Marsa i Księżyc.

Opracowała: Natalia Słowik 
Zdjęcia: Jakub Jabłoński

 

Zobacz zdjęcia w galerii