Wyjazd na Salon Maturzystów

W piątek 21 września br. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, który jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych.

Maturzyści mogli uzyskać komplet porad i informacji na temat matury bezpośrednio od ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
W Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją ofertę studiów przedstawiły im  liczne uczelnie z Krakowa i innych ośrodków akademickich kraju.
Każdy uczestniczący w Salonie uczeń, jeśli wypełnił Ankietę Maturzysty, otrzymał bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2019.

Czytelnik zapozna się dzięki niemu z informacjami o uczelniach na rok akademicki 2019/2020, z zasadami przyjęć, wykazem kierunków studiów i bazą teleadresową, poradami dotyczące matury, rankingami szkół wyższych i blisko 70. najpopularniejszymi kierunkami studiów.

Wyjazd ten z pewnością był ciekawym doświadczeniem dla naszych maturzystów a zdobyta wiedza pomoże im w podjęciu ważnych decyzji. Tegoroczny Salon Maturzystów w Krakowie cieszy się ogromną frekwencją, maturzyści wprost oblegają Auditorium Maximum, o czym mogli przekonać się trzecioklasiści tuchowskiego Liceum.

Informator dostępny jest w bibliotece szkolnej.

informator maturzysty

Wyjazd był dobrą okazją do właściwego zaplanowania dalszej edukacyjnej drogi.