Z życia SK PCK

Szkolenie PCK dla uczniów LO w Tuchowie

W październiku w LO w Tuchowie jak co roku odbyło się szkolenie PCK uczniów, tym razem z klasy IIb, dotyczące współczesnych zagrożeń i ich konsekwencji, ze szczególnym uwzględnieniem alkoholizmu. Kilkugodzinne szkolenie prowadziły p. Anna Nasiadka i p. Wiesława Pyzik. Informacje przekazywane metodą warsztatów zaangażowały uczniów do rzeczywistego poznania i zrozumienia przyczyn uzależnienia,  uświadomienia sobie skutków nieprawidłowych postaw, tak dla pojedynczego człowieka, jak i dla jego najbliższych i szeroko rozumianego społeczeństwa. Wymownym przykładem były prezentowane krótkie filmiki działające na wyobraźnię uczniów skuteczniej niż słowa.

Również w tym samym dniu odbyło się informacyjne szkolenie dla potencjalnych  krwiodawców – uczniów pełnoletnich z klas trzecich.  Głównym celem tego spotkania było propagowanie honorowego dawstwa krwi oraz szpiku kostnego. Uczniowie dokładnie zapoznali się             z procedurami dotyczącymi poboru krwi i złożyli wstępną deklarację udziału w akcji.

W dniu 19.X. 2017 r. odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, do której ostatecznie z naszej szkoły zakwalifikowało się  dziewięcioro uczniów, mimo większej liczby chętnych. Dziękujemy im serdecznie za wspaniałą postawę i wielkie serce.

Opiekun koła PCK – Teresa Podraza