Udział w Targach Książki w Krakowie

W czwartek, tj. 26 października br., grupa uczniów z naszego liceum wraz z p. mgr Małgorzatą Gogolą, p. mgr Iwoną Sandecką oraz p. mgr Anetą Szupińską udała się na 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi ,,Czytam i staję się wolny"

Gościem Honorowym tegorocznych Targów jest Francja. Przez wielu z nas kraj ten kojarzony jest z pięknym Paryżem, malarstwem, winami czy smakowitymi croissantami. To także niezwykle ważny ośrodek kultury, w którym rodziła się wybitna i popularna na całym świecie literatura. Każdy miłośnik książek z pewnością zna publikacje Antoine de Saint-Exupérego, Aleksandra Dumasa, Marcela Prousta czy Victora Hugo.

Na zwiedzających czekał bogaty program towarzyszący: spotkania z autorami, debaty, prezentacje, pokazy oraz liczne wystawy.

Nasza grupa uczniów spotkała się ze znanym m.in. z telewizji benedyktynem O. Leonem Knabitem.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć