• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 6485

Salon maturzystów - Kraków 2017

Dnia 26 września br. uczniowie wszystkich klas trzecich wzięli udział w Krakowskim Salonie Maturzystów, który jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych.

„Salon to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. To ten magiczny moment, który pomaga w wyborze studiów.” - powiedział główny organizator. Maturzyści mogli uzyskać komplet porad i informacji na temat matury bezpośrednio od Ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy tłumaczyli, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas przygotowań do egzaminów oraz wskazywali najczęściej popełniane przez maturzystów błędy.

W Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją ofertę studiów przedstawiły maturzystom liczne uczelnie z Krakowa i innych ośrodków akademickich kraju, a także uczelnie zagraniczne.

Uczniowie mieli okazję, by porozmawiać także z przedstawicielami samorządów studenckich. Ponadto każdy uczestniczący w Salonie uczeń, jeśli wypełnił Ankietę Maturzysty, otrzymał bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2018.

Wyjazd był dobrą okazją do właściwego zaplanowania dalszej edukacyjnej drogi.