LO na 3MAJSIĘ FESTIVAL

6 maja w Tuchowie odbył się 3maj się festival.

W ramach promocji naszej szkoły zaprezentowaliśmy działania związane z projektem Erasmus+. Przyrządziliśmy charakterystyczne dla krajów partnerskich potrawy. Lokalnej społeczności do degustacji zaproponowaliśmy tapas z tuńczykiem prosto z Hiszpanii, pyszne tureckie ciasto – baklawę oraz typowe dla Francji sery i croissanty. Potrawy przyciągnęły wielu mieszkańców naszego miasta, którzy byli zachwyceni nowymi smakami. Można było również zobaczyć pokazy taneczne kankana oraz tańca tureckiego. Przy naszym stoisku można było obejrzeć film z pobytu w Hiszpanii oraz kronikę przygotowaną przez uczniów biorących udział w projekcie.

Całemu wydarzeniu towarzyszyły dźwięki największych hitów krajów partnerskich. Mieszkańcy Tuchowa mieli okazję znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz porozmawiać na temat projektu. Całość upłynęła w bardzo miłej atmosferze, której nie zdołała zepsuć nawet pogarszająca się pogoda.

Justyna Górowska i Małgorzata Mazurkiewicz – uczennice klasy 2c