Dzień Francuski

Marzec jest na całym świecie obchodzony jako miesiąc języka francuskiego. 21 marca to nie tylko święto wiosny czy dzień wagarowicza, ale również Światowy Dzień Frankofonii. Dlatego także w naszej szkole postanowiliśmy go uczcić organizując kolejny już Dzień Francuski.

Odbył się on w poniedziałek 27 marca 2017. Uczniowie klas I i II rywalizowali w następujących konkurencjach:
* quiz pisemny i ustny na temat regionów Francji
* konkurs piosenki
* wystawki na temat regionów połączone z prezentacją typowych dla kuchni francuskiej potraw.

Cieszy zaangażowanie uczniów, zwłaszcza prezentacja potraw kuchni francuskiej połączona z opisem regionów, z których one pochodzą. Była wołowina po burgundzku (IIa), przystawki, naleśniki, ciasta,crème brûlée, kanapeczki, pięknie nakryte stoły. Elegancja Francja!

Smuci fakt, że niektóre klasy nie przystąpiły do konkursu piosenki twierdząc, że nie mają głosów, nie potrafią śpiewać. Naprawdę szkoda!

Zwycięskie klasy to:
- Ib - miejsce I
- IIa - miejsce II
- IIb - miejsce III

Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez pana dyrektora dniem wolnym od pytania. Ponadto Rada Rodziców zasponsorowała drobne gadżety - notesy, długopisy oraz słodycze dla trzech pierwszych klas. Organizatorka przewidziała zaś oceny z języka francuskiego, które też na pewno niejedno uczniowskie serce ucieszą.

Serdeczne gratulacje i merci za miłą zabawę!

Małgorzata Gądek