Dzień św. Patryka

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Św. Patryka .Krótko przypomnijmy  jak to się zaczęło. W roku szkolnym 2004/ 05 nasza szkoła realizowała projekt  finansowany przez polsko -amerykańską fundację. Projekt nazywał się " Brytyjscy patroni istnieją w polskiej kulturze i obyczajach". Chodziło tutaj o Św. Jerzego -  patrona Anglii, Św. Andrzeja- patrona Szkocji i Św. Patryka - patrona Irlandii. Projekt  był komponentem edukacji językowej w naszym liceum. W tym wypadku nauki języka angielskiego. W kolejnych latach w naszej szkole odbywały się różne konkursy związane ze Szkocją , Anglią i Irlandią i ich patronami. W jakiś naturalny sposób doszło do tego, że to właśnie Św. Patryk zyskał największą popularność .Być może dlatego od 2011 , nieprzerwanie co roku  odbywa się w naszej szkole Dzień Św. Patryka i parada z tej okazji  ulicami naszego miasta .

W tym roku zaczęło się od konkursu  o nagrodę publiczności na najlepszą prezentację o Irlandii i jej patronie w tym roku

W konkursie startowało 9 prezentacji

Nagrodzone zostały prezentacje:

I miejsce : klasa 2 C  Justyna Mucha, Justyna Górowska, Kinga Łyda Małgorzata Mazurkiewicz, Bartek Stachoń

II miejsce : klasa 3 A  Magdalena Wojtanowska, Gabriela Grzebieniowska, Patryk Sosnowski

III miejsce : uczeń klasy 3 D  Zespołu Szkół w Tuchowie  Michał Brzeżański

IV miejsce : klasa 1 A Anna Knapik, Justyna Burnat, Anna Nawój ,Wiktoria Dudek

Uczniowie otrzymali wartościowe nagrody, a sponsorami byli : wydawnictwo Express Publishing, Erasmus + oraz Rada Rodziców

Potem spotkaliśmy się z panią Anną Musiał , tancerką z zespołu Comhlan z Krakowa. To była okazja do tego, aby chociaż w pigułce, dowiedzieć się ile trzeba mieć siły i jaką krzepę, żeby tańczyć taniec irlandzki.

I wyruszyliśmy spod szkoły. Dołączyli do nas uczniowie sąsiadującego Zespołu Szkól. Na płycie rynku zatańczyliśmy do " The rocky road to Poland", spotkaliśmy się z Burmistrzem Tuchowa, machaliśmy  wszystkim mieszkańcom Tuchowa i  przechodniom . Dzień się udał.