Adopcja na odległość w LO w Tuchowie

Nasze Liceum Ogólnokształcące od wielu już lat uczestniczy w projekcie misyjnym Adopcji na odległość prowadzonym przez misjonarzy franciszkańskich wspierających edukację dziewcząt z Rehabilitacyjnego Domu Dziecka w Limuru w Kenii. Właściwie od samego początku tego projektu wsparciem objęta była Alice Nyamiru, która osiągnęła już wiek dorosły, ukończyła edukację szkolną i znalazła zatrudnienie. Ponieważ Alicja nie wymaga już dalszego wsparcia finansowego, w związku z tym zaproponowano nam tym razem pomoc kolejnemu dziecku z misji prowadzonej przez franciszkanów w dalekiej Kenii. Tym razem będzie to Neville Asiluma Asamba.

W czasie tegorocznej zbiórki przeprowadzonej w dniach 23 i 24 stycznia wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły zebrano 250 zł. Według informacji otrzymanych w ostatnich dniach powyższa kwota została przekazana na edukację 4-letniego Neville’a.

Dziękujemy!