Współpraca z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

16 lutego 2017 w ramach obchodów Dnia Patrona naszego liceum odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tuchowie a Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Uniwersytet Rolniczy reprezentowali:
- prof. dr hab. Sylwester Tabor - Prorektor do spraw Dydaktycznych i Studenckich,
- dr hab. Agnieszka Sutkowska - pracownik naukowo-dydaktyczny UR,
- mgr inż. Michał Szanduła - dyrektor Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego.

Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością:
Starosta Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński, Burmistrz Tuchowa mgr inż. Adam Drogoś, Dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach, mgr Lucyna Jamka, Dyrektor Zespołu Szkół w Karwodrzy, mgr Ewa Sawicka, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, mgr inż. Bogusław Harańczyk. Był obecny wśród nas również przedstawiciel Rady Rodziców Tomasz Bernal.

Umowa podpisana przez dyrektora Zbigniewa Budzika oraz Prorektora UR Sylwestra Tabora  umożliwi naszym uczniom korzystanie z wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych, jakie odbywają się na UR. Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w zajęciach pracowników naukowych UR w Krakowie, ale również w Tuchowie, w naszym liceum. Będzie to okazja do zapoznania się już podczas nauki szkolnej z uczelnią, wykładowcami i warunkami uczenia się na studiach, co niewątpliwie będzie cenną pomocą przy wyborze dalszej drogi życiowej.

O studiach na UR opowiedzieli nam również nasi dwaj absolwenci, Krzysztof Mężyk i Władysław Sajdak.

Uczniowie przedstawili ponadto krótki program artystyczny - prezentacje multimedialne na temat historii oraz współczesności liceum, kilka doświadczeń chemicznych, prezentację na temat przyrody okolic Tuchowa. Uczniowie tańczyli, śpiewali piosenki Boba Dylana w języku angielskim, Angela Grzenia zaprezentowała napisaną przez siebie piosenkę o Tuchowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.