Sukcesy astronomiczne "Kopernika"

Kopernik wyróżniony !
Liceum im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie zdobyło dwa wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach astronomicznych; w konkursie plastycznym „Ziemia pod innym Słońcem” oraz konkursie promującym astronomię w szkole „Nasza szkolna przygoda z astronomią”.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany był przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie, w którym wyróżnienie zdobyła Alicja Lewicka z klasy 1b. W ramach nagrody uczennica wraz z opiekunem p. Agnieszką Szklanny w dniach 5 – 6 października wzięły udział w „VII Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej” pod honorowym patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, na której wręczano dyplomy i nagrody laureatom.

Dwumiesięcznik „Urania – postępy astronomii” zorganizował konkurs poświęcony popularyzacji astronomii. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu dokumentacji dowolnej, związanej z astronomią aktywności całej szkoły lub dowolnej grupy uczniów danej placówki.
Szkolne Koło Astronomiczne w ramach konkursu przygotowało multimedialną prezentację opisującą działalność całej szkoły, która zachęca do pogłębiania wiedzy o wszechświecie wśród uczniów Kopernika i okolicznych szkół. Za przygotowaną prezentację LO otrzymało gadżety i liczne nagrody książkowe. Prezentację tą będzie można znaleźć na stronie szkoły w zakładce KOŁO ASTRONOMICZNE.

Szkoła zaprasza na zajęcia i obserwacje astronomiczne co tydzień w czwartki i piątki od godziny 18 do 21. Szczegółowych informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły lub u p. Agnieszki Szklanny.