Dzień Francuski

Dziś w szkole odbył się Dzień Francuski powiązany z Międzynarodowym Dniem Frankofonii, jaki będzie obchodzony na całym świecie 20 marca.

Od samego rana uczniowie francuskojęzyczni (i nie tylko!) z klas I i II walczyli najpierw w quizie pisemnym i ustnym dotyczącym frankofonii. Następnymi konkurencjami była prezentacja wylosowanego francuskiego domu mody, pokaz mody i, już na zakończenie, konkurs piosenki o miłości - chanson d'amour.

Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie, bardzo duży wysiłek i wkład pracy w przygotowanie się do każdej konkurencji oraz za wspaniałą zabawę. Dziękuję bardzo także nauczycielom, którzy pomogli mi w organizacji i przeprowadzeniu Dnia Francuskiego: p. M. Tomasik, p. A. Broniek, p. A. Jurek,  p. K. Armatys-Kawalerskiej.

Gratuluję wszystkim klasom a zwłaszcza zwycięzcom.Emotikon wink
Zgodnie z zapowiedzią dwie najpiękniej śpiewające klasy będą reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Francuskiej w Tarnowie w czerwcu tego roku.

Poniżej dokładne wyniki. Wkrótce zdjęcia w galerii.
Merci a vous tous!

Małgorzata Gądek