Akcja Szlachetna Paczka 2015 - podsumowanie

„Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.”
Matka Teresa z Kalkuty

Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w akcji Szlachetna Paczka. Inicjatorami  akcji byli uczniowie klasy II c oraz  Agata Wabno z klasy III a (wolontariuszka Szlachetnej Paczki).

Dzięki ofiarności uczniów, rodziców, nauczycieli i darczyńców udało nam się pomóc dwóm rodzinom dziewięcioosobowym, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. 12 grudnia, w sobotę, 16 paczek świątecznych z żywnością, środkami czystości, ubraniami, sprzętem AGD dostarczyliśmy do magazynu w Szerzynach. W przekazaniu paczek wzięli udział uczniowie Sylwia Klag, Agata Wabno, Konrad Łącki oraz panie Katarzyna Kawalerska i Iwona Sandecka, kierujące akcją szkolną. Była to okazja do spotkania z wolontariuszami i rozmowy na temat funkcjonowania Szlachetnej Paczki, ludzkich potrzeb i dramatów. W  ciągu dwóch dni paczki trafią do rodzin, które choć są nam nieznane, to jednak stały się nam w ostatnich dniach bardzo bliskie.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali,  za wrażliwość serca i szybką odpowiedź na propozycję udziału w akcji. W sumie udało się zebrać kwotę 2364, 48  gr.  Dziękujemy klasom IIc oraz IIIa i Ib za ufundowanie dwóch lodówek. Klasa III b ufundowała dwa komplety pościeli. Oprócz tego Samorząd za pozostałą zebraną przez SU do puszki (prawie 500 zł.) zakupione zostały dla obu rodzin  koce, pościel, żywność, artykuły szkolne dla dzieci. Do paczek trafiły również rzeczy używane, ale w dobrym stanie- zabawki, buty.

Dziękujemy bardzo darczyńcom, którzy serdecznie przyjęli nasze prośby o wsparcie akcji, a były to firmy: DH Trójka (żywność i środki czystości), Firma Wojmar ( paczki ze środkami czystości), Ma-wen Sklep Odzieżowy Marii Węgrzyn (odzież i piłka), Zakład Mleczarski MLEK- BOG z Ciężkowic (produkty spożywcze). Podziękowanie kierujemy też do pana Franciszka Armatysa za darmowy transport darów do Szerzyn.

Mamy nadzieje, że Szlachetna Paczka da radość i obdarowanym, i obdarowującym. Wiemy, że nie wszystkie potrzeby naszych rodzin udało się zrealizować, chcemy zapewnić, że w nasz dar włożone jest wrażliwe serce i autentyczne pragnienie szczęścia dla dotkniętych jakimkolwiek cierpieniem.