Wycieczka na Wydział Fizyki UJ

Wycieczka uczniów klas II c i III c  na Wydział Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

21 listopada klasy II c  i III c odwiedziły Wydział Fizyki UJ w Krakowie.

W trakcie pobytu w nowym budynku Instytutu Fizyki uczniowie wysłuchali wykładu prof. Marcina Wójcika na temat : „Eksperyment Boreksino – wyniki pomiaru strumieni neutrin słonecznych typu pp i pep”. Podczas wykładu Pan Profesor wyjaśniał tajniki przeprowadzanych badań przez międzynarodowy zespół fizyków w podziemnych laboratoriach w Gran Sasso we Włoszech.

Profesor dr hab. Marcin Marian Wójcik zajmuje się badaniami naukowymi z dziedziny słabo oddziałujących cząstek pochodzenia astrofizycznego. Ekspert różnych gremiów naukowych, m.in. Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) i Narodowego Centrum Nauki. Współorganizator europejskiej sieci naukowej ILIASNext, ogólnopolskiej grupy ICARUS oraz Polskiej Sieci Fizyki Neutrin.

Po wykładzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach doświadczalnych w I Pracowni Fizycznej.

Podczas tych zajęć wykonywali różnego rodzaju  doświadczenia z optyki, mechaniki, prądu elektrycznego i termodynamiki.

Zdjęcia można znaleźć w naszej galerii: http://www.lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/285-wyklad-uj