Wyjazd na "Salon Maturzystów"

22. września 2014 roku 121 uczniów klas maturalnych wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyło w organizowanym po raz ósmy w Krakowie "Salonie Maturzystów". Celem tej imprezy współtworzonej przez miesięcznik "Perspektywy", OKE w Krakowie oraz tamtejsze uczelnie wyższe, jest pomoc w zaplanowaniu przygotowań do matury, zapoznanie się z wymaganiami do poszczególnych egzaminów, zorientowanie się w ofercie edukacyjnej uczelni wyższych, spotkania z ekspertami OKE na temat matury 2015 z konkretnych przedmiotów. Pracownicy OKE omówili zmiany jakie będą obowiązywać na maturze od przyszłego roku.

Uczniowie mieli szansę brać udział w prezentacjach wybranych uczelni, zwiedzać stoiska promocyjne w Sali Wystawowej, pobierać aktualne foldery uczelni takich jak: UJ, AGH, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Pedagogiczny, Rolniczy i wiele innych. Mogli również otrzymać darmowy egzemplarz Ogólnopolskiego Informatora Maturalnego 2015, który na pewno będzie pomocny w zastanawianiu się przez cały rok szkolny nad wyborem wymarzonego kierunku kształcenia. Salon Maturzystów odbywał się w amfiteatralnej Auli Dużej Auditorium Maximum UJ.

Wyjazd zorganizowała p. Małgorzata Gogola oraz wychowawcy klas.