'pamiętaMY' - czyli Młodzieżowa Rada i jej przedsięwzięcie ...

Jak co roku, wiosną i jesienią Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów przeprowadza akcję sprzątania cmentarzy wojennych w naszej Gminie. We wtorek, 8 kwietnia 2014 r. o godzinie 8:00 chętni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów bitwy pod Łowczówkiem oraz z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie z pełnym wyposażeniem i przy pięknej pogodzie (co rzadko się zdarza) udali się na dwa cmentarze.

• Pierwszy z nich to cmentarz wojenny nr 161 znajdujący się przy wiadukcie kolejowym - o ten cmentarz zadbała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Gimnazjaliści wraz z Licealistami zajęli się kwaterą wojskową na cmentarzu parafialnym (koło Kaplicy Rozwadowskich) oraz zaniedbanymi i opuszczonymi grobami.

W wiosennej akcji sprzątania cmentarzy uczestniczyło ponad 50 wolontariuszy oraz 4 opiekunów, którzy poświęcili swój czas, aby wziąć udział w akcji.

Wszystkim osobą zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tej akcji serdecznie dziękuję i jednocześnie informuję, że uczniowie oraz Radni Młodzieżowej Rady z Gimnazjum w Jodłówce Tuchowskiej, Karwodrzy i Siedliskach również posprzątają cmentarze w swoich miejscowościach.

Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów

Jakub Rogoziński