Dzień św. Patryka

17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Z tej okazji przygotowano dla młodzieży różne atrakcje. Uczniowie poszczególnych klas mogli popisać się wiedzą nt. Irlandii i św. Patryka. W quizie ustnym brało udział 6 najlepszych zespołów klasowych wyłonionych na drodze eliminacji – quizu pisemnego, który odbył się w ubiegłym tygodniu (12 marca).

A oto wyniki quizu:

I miejsce: klasa 3b (Kinga Gomułka, Klaudia Łyda, Dominik Nieć)

II miejsce: klasa 2c (Bartosz Bator, Mateusz Grzebieniowski, Marcin Kurzawa)

III miejsce: klasa  2d (Iwona Ryndak, Marcelina Słota, Ewelina Wojtas)

Kolejnym punktem programu była prezentacja skeczów w języku angielskim. W tej kategorii wzięło udział 6 klas, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa 1c (Zuzanna Piątek, Paweł Radwan, Konrad Starzyk, Daniel Zgórski)

II miejsce: klasa 2c (Bartosz Bator, Dariusz Głąb, Marcin Kurzawa, Filip Majkutewicz, Arkadiusz Stec)

II miejsce: klasa 1b (Victor Becheanu, Sylwia Hołda, Aleksandra Uchwat).

Nagrody (słowniki, książki do gramatyki, readersy, gadżety) ufundowały wydawnictwa Oxford i Macmillan.

Następnie młodzież naszej szkoły (klasy 1a, 1b i 2d) uczestniczyła w warsztatach tańca irlandzkiego prowadzonego przez instruktorkę ze Szkoły Tańca Irlandzkiego Comhlan w Krakowie, panią Annę Musiał. Punktem kulminacyjnym święta była parada ulicami Tuchowa połączona z tańcem na Rynku tuchowskim, wszystko przy skocznych rytmach muzyki irlandzkiej.

Już kolejny raz obchodzimy Dzień Patrona Irlandii, św. Patryka. Serdecznie dziękujemy młodzieży naszej szkoły za zaangażowanie, ciekawe pomysły i dobrą zabawę. /L. Ryndak/