MG

MG

niedziela, 17 czerwiec 2018 19:29

RODO

Szanowni Państwo!

Z dniem 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym, w załączniku do niniejszego pisma, znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

czwartek, 14 czerwiec 2018 19:24

Spotkanie z podróżnikiem - Indie

W środę 13 czerwca  odbyło się kolejne, niezwykle interesująe spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask na temat Indii. Organizatorką była p. Anna Suchan.

Zapraszamy na stronę www.trzask.pl  - tam znajdziecie szczegóły i zdjęcia dotyczące spotkania.

wtorek, 24 kwiecień 2018 00:00

Pola nadziei w Tuchowie i LO

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zorganizowała po raz kolejny zbiórkę pieniędzy pod hasłem ,,Pola Nadziei” na działalność Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama z siedzibą przy ul. Krakowskiej przy parafii Księży Misjonarzy w Tarnowie.

Tym razem zbiórka odbywała się na terenie tuchowskich szkół oraz wśród osób znajdujących się na Rynku miasta. Symbolem przeprowadzonej zbiórki były żonkile wręczane ofiarodawcom przez kwestującą młodzież. Żonkile pochodziły ze specjalnie na ten cel posadzonych cebulek wokół budynku liceum. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, a zebrana kwota zasiliła konto Hospicjum.

W zbiórce uczestniczyli następujący uczniowie z klasy drugiej LO:

A. Cich, M. Duda, G. Gut, P. Kajmowicz, K. Kołek, A. Kutypa,  M. Kutypa, A. Lewicka,  W. Nalepka, L. Nosal, M. Orłów, P. Płachno, A. Pietrucha, A. Ryznar, A. Szymańska oraz P. Zych

Nad całością akcji czuwała organizatorka  – Teresa Podraza.

Corocznie na terenie wielu miejsc Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbywają się kwesty na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. To Hospicjum od wielu lat niesie bezinteresowną pomoc osobom w ostatnich etapach rozwoju choroby nowotworowej w rodzinnym domu chorego. Hospicjum dysponuje sprzętem do rehabilitacji oraz świadczy opiekę medyczną, pielęgnacyjną i duszpasterską. Szersze informacje na temat tej działalności można znaleźć na stronie internetowej Placówki: http://www.hospicjum.net.pl .  

Mam nadzieję, że z każdym rokiem coraz więcej osób w Tuchowie włączy się do akcji prowadzonej przez uczniów Liceum, że nadal będziemy spotykać się z dużą życzliwością mieszkańców miasta.

Dziękuję młodzieży za zaangażowanie                                                            

                                                                                                          Teresa Podraza  

piątek, 01 czerwiec 2018 00:00

Zakopane, Zakopane

W dniach 25-26 maja uczniowie klasy I a, pod troskliwą opieką pań Mirosławy Tomasik i Iwony Sandeckiej, wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego. Zaczęliśmy bardzo ambitnie - od wyjścia na trasę wiodącą przez Halę Gąsienicową nad Czarny Staw Gąsienicowy. Góry były dla nas bardzo przychylne tego dnia. Dopisywała pogoda i humory.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Galerię Władysława Hasiora, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, spacerowaliśmy po Krupówkach. Późnym popołudniem wróciliśmy do Tuchowa, który przywitał nas rzęsista ulewą. J

czwartek, 14 czerwiec 2018 18:01

20-lecie matury rocznika 1998

8 czerwca odbyło się spotkanie z okazji 20 rocznicy ukończenia naszego liceum przez maturzystów z rocznika 1998. Wychowawcami klas były: Anna Broniek (klasa"a"), Małgorzata Gądek (klasa "b") oraz Agnieszka Jurek (klasa "c").  Wiele wspomnień, niezapomniana atmosfera, śmiech jak za dawnych lat, opowieści o tym, co się wydarzyło... Dziękujemy za ten niesamowity wieczór i czekamy na następny!

poniedziałek, 21 maj 2018 00:00

Literacki karnawał

W sobotę 19 maja mieliśmy przyjemność prezentować nasze liceum podczas IV Pikniku Szkolnego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. S. Staszica w Tuchowie.

W tym roku bawiliśmy się pod hasłem „ Literackiego karnawału”. Organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji, w których i nasza szkoła miała swój udział. Na stoisku „Kopernika” można było zakręcić Literackim Kołem Fortuny, rozwiązać quiz geograficzny, obejrzeć filmy z realizacji projektu Erasmus+ i wymian międzynarodowych oraz zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną liceum. Uczniowie klasy I a Kinga Schabowska i Marek Jacher wystąpili na scenie artystycznej z repertuarem piosenek francuskich.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej za możliwość udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

poniedziałek, 14 maj 2018 00:00

Spotkanie z Robertem Makłowiczem

 

11 maja w Bibliotece Publicznej w Tuchowie odbyło się spotkanie z Robertem Makłowiczem, znanym polskim dziennikarzem, historykiem, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem.  Spotkanie zostąło zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  Po krótkim wstępie p. dyrektor BP Bożeny Wrony, rozpoczął on niezwykle ciekawą opowieść o naszych potrawach narodowych, poczynając od słynnej kiełbasy tuchowskiej, które jak się okazują są znane także w innych krajach, o historii, kulturze, obyczajach, dziejach swojej rodziny... Odpowiadał również na pytania widzów, którzy całkowicie wypełnili salę widowiskową tuchowskiego Domu Kultury. Można było również nabyć jego książki, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie tuchowskiego liceum a wyjście do Biblioteki Publicznej zorganizowała p. Małgorzata Gogola.

 

 

 

Zaktualizowany został na naszej stronie dział poświęcony realizacji projektu edukacyjnego "Mój rozwój - moja przyszłość". Dodano do niego następujące dokumenty:

- Harmonogram zrealizowanych działań
- Ogłoszenie dodatkowej rekrutacji na staż zawodowy organizowany w ramach projektu pn. „Mój rozwój –moja przyszłość”
- Roczny Plan Wspomagania .

Zachęcamy do lektury.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z realizacji projektu Erasmus+ w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele z Francji, Turcji i Hiszpanii przebywali w Tuchowie i LO w dniach od 12 do 18 marca 2018. 

Autorem filmu jest Arek Stec.

https://www.youtube.com/watch?v=FY4PDzR1tC0&;feature=youtu.be

 

 

piątek, 25 maj 2018 21:32

Kajaki - Jezioro Rożnowskie

We wtorek 22 maja grupy sportowe z klasy Ib i IIb udały się nad Jezioro Rożnowskie, aby doskonalić swoje umiejętności kajakarskie. Uczniowie pracowali nad techniką pływania kajakiem, a pod koniec mieli okazję powalczyć o najlepszy czas na niedługim dystansie. Spontaniczny wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, Pogoda dopisywała od samego rana, a to podstawa udanej rekreacji nad wodą. Opiekunowie: Dorota Kajmowicz i Paweł Słowik.

 

Zobacz zdjęcia w GALERII .

Strona 1 z 47